Nejlepší pláže na Sardinii

Nejlepší pláže na Sardinii 1

Bílé písečné pláže, malebné zátoky, křišťálově čisté moře a dramaticky působící krajina – to vše nabízí Sardinie. Pobřeží ostrova patří k nejkrásnějším ve Středomoří, s izolovanými místy i lokalitami se spoustou turistických zařízení. Zde uvádíme náš přehled nejlepších pláží na Sardinii.

 

Cala Brandinchi

Pláž, která bývá kvůli svému úžasně modrému moři označována jako „malé Tahiti“, je jednou z nejznámějších na Sardinii. Mělká voda na pláži Cala Brandinchi je ideální na plavání i chytání rejnoků, zatímco 700 m písku a okolní borovice vytvářejí klidné prostředí pro odpočinek.

 

Tuerredda 

Návštěva pláže Tuerredda, která se nachází na úplném jihu ostrova, Vám umožní poznat úžasné venkovské prostředí na středomořském pobřeží. Pláž ve tvaru „V“ je dlouhá více jak 500 m a nabízí úžasný písek, a také podmínky pro šnorchlování patřící k nejlepším na ostrově. Z pláže budete mít krásný výhled na ostrůvek Isola Tuarredda.

 

La Speranza 

Pokud budete ubytovaní ve městě Alghero nebo v jeho blízkosti, pláž La Speranza bude zřejmě Vašim běžným cílem. Je to nejlepší pláž v oblasti kolem Alghera, ideální pro milovníky vodních sportů i pro ty, kdo chtějí jen tak odpočívat v písku.

Nejlepší pláže na Sardinii 2 

Capriccioli  

Další místo nabízející fantastické podmínky pro šnorchlování je pláž Capriccioli s čistou vodou a skalnatými úseky. Při prozkoumávání hlubin budete moct zahlédnout řadu mořských živočichů. Na souši si pak můžete užívat jemného písku a vůně pinií a olivovníků ve vzduchu. Kvůli čisté mělké vodě se jedná o skvělé místo pro rodiny s dětmi.

 

Cala Biriola 

Cala Biriola se nachází uprostřed bujně zelené krajiny na východním pobřeží ostrova a je to útulná rajská pláž, kde můžete relaxovat. K oblíbeným sportům zde patří hloubkové potápění a šnorchlování, zatímco jiní se vydávají na fantastické túry do hornatého terénu dále od pláže.

 

Spiaggia del Poetto

Pláž Poetto se nachází jen co by kamenem dohodil do sardinské metropole Cagliari a je to úžasný 7 km dlouhý pruh pobřeží. Snadno se sem dostanete autobusem a naleznete zde živou atmosféru, bary, restaurace a možností vodních sportů, jako je windsurfing a kitesurfing. Nedaleko od pláže se nacházejí dvě jezera, kde můžete spatřit růžové plameňáky. 

 

Cala dei Gabbiani

Úžasná zátoka s pískem, skalnatými výčnělky a azurově modrým mořem, to je Cala dei Gabbiani, která nabízí prostředí podobající se Karibiku. Díky mělké vodě je ideální pro menší děti, které se zde mohou čvachtat. Pláž se nachází na chráněném místě, takže umožňuje odpočinek v měkkém písku.

 

Liscia Ruja

Pláž Liscia Ruja leží mezi dvěma krásnými tradičními vesnicemi a je považovaná za jednu z nejlepších na na pobřeží Costa Smeralda. Nachází se zde růžový písek a nejmodřejší moře, které doplňuje možnost vodních sportů a podniky s jídlem.    

 

Nora

Pláž Nora se nachází 2,5 km jihovýchodně od městečka Pula, které je známé především jako archeologická lokalita. Kromě skvělých ruin zde naleznete také úžasnou pláž s dlouhým pásem písku omývaným klidným a bezpečným mořem, takže je ideální na plavání i pro rodiny s dětmi. Kromě toho pláž nabízí výhledy na Torre del Coltellazzo, historickou pobřežní pevnost, která zde stojí více jak 400 let.

 

Cala Mariolu 

Skvělá zátoka ve tvaru podkovy na východním pobřeží Sardinie nabízí vynikající možnosti šnorchlování. Cala Mariolu je pláž s nezapomenutelným prostředím, kde se můžete procházet po oblázních nebo koupat v tyrkysově modrém moři. 

Nejlepší pláže na Sardinii 3

La Pelosa

Když se zeptáte Italů na jejich oblíbené pláže na Sardinii, určitě mezi nimi bude Spiaggia della Pelosa. Je to oáza s mělkou tyrkysově modrou vodou a bílým pískem a jistě jedna z nejlepších pláži v Evropě. La Pelosa, která leží na západě ostrova, se nachází 2 km od vesnice a přístavu Stintino na mysu Capo Falcone, provincie Sassari. Pláž je dlouhá 300 m a v některých místech široká až 60 m, obrácená na severovýchod, přičemž nabízí nádherné výhledy na ostrůvek Isola Piana (asi 600 m od břehu) a větší Isola Asinara za ním.

Pro pláž La Pelosa je typický výhled na strážní věž Torre della Pelosa ze 16. století, která byla součástí obranného systému Sardinie. Protože se jedná o oblíbenou lokalitu pro hloubkové potápění, v blízkosti naleznete dvě potápěčská centra: Asinara Diving Center Roccaruja Diving Center. Obě nabízejí výlety spojené s potápěním v oblasti Capo Falcone. Surfovací prkna a kanoe je možné si vypůjčit v nedalekém Stintino Windsurfing Center.