Jdete se ženou na nákupy? Zde jsou rady, jak přežít

Jdete se ženou na nákupy? Zde jsou rady, jak přežít 1

Kdo už byl se ženou na nákupech zřejmě ví, jaké to je utrpení. Pokud tuto „úžasnou“ zkušenost nemáte, minimálně jste již viděli chlapa, který ověšený taškami a funiac jde v patách své polovičky, která neváhá vymést všechny obchody v nákupním centru. Pokud chcete nakupování přežít v dobrém duševním zdraví, nezapomeňte na tyto rady.

Předpříprava
Na výlet za zázraky nákupního centra se připravte už doma. Zvolte pohodlnou obuv, ve které nebudete již po hodině trpět jako Vlado Mečiar na debatě o boji proti korupci. Výrazně vám pomůže i takzvaný „dedlajn“, tedy čas, kdy už z nákupů bezpodmínečně musíte být doma. Důvod si vymyslete. Časový limit sice určitě nedodržíte, pokud má ale vaše polovička alespoň trochu empatie, překročíte ho maximálně o hodinu.

Základem je lavička
U muže, který se ve společnosti svých partnerek často pohybují v nákupních centrech, se časem vyvine zajímavý reflex: jsou schopni najít i to nejmenší místo k sezení a využít ho. I vám se v mysli zjevují ty výjevy osamělých mužů, kteří hledí do prázdna a čekají , dokud se budou muset pohnout dál? Přesně o tom mluvíme. Lavičky či v lepším případě pohovky jsou oázami klidu, na kterých můžete unaveným nohám dopřát alespoň chvíli oddechu. Zajímavé je, že ženy při nákupech většinou odpočinek nepotřebují. Zřejmě jsou opravdu silnějším pohlavím.

Telefonu se nedotýkejte
Pokud se vám už podaří vymanit se ze ženské společnosti a sednout si, v žádném případě neberte do rukou telefon. Může se totiž stát, že vám partnerka bude už za tři sekundy volat s tím, abyste za ní přišli do zkušební kabinky, protože potřebuje vědět, zda v těch šatech nevypadá tlustá (samozřejmě, že ne). Pěkně si vypněte zvonění a oddávejte se blaženému klidu. Když vás konečně manželka najde, zřejmě již budete dostatečně odpočatý a připravený na další fázi nakupování.

 
392770_na-nakupy-se-musi-od-lesa_image_620x349

Kniha, tablet, notebook
Jak se ale na lavičce zabavit? Telefon je tabu a brožury v nákupních centrech rychle omrzí. Proto byste měli mít s sebou knihu, tablet nebo malý notebook. Přesně před týdnem jsem například osobně viděl chlápka ve středních letech, který se s blaženým úsměvem rozvalil na gauč v nákupním centru, vytáhl desetipalcový notebook a pustil si film. Když jsem ho o dvě hodiny míjel opět, vychutnával si závěrečné titulky. Nádhera.

Sounáležitost
Pokud na jednu z výše zmíněných věcí zapomenete, stále vám zůstává stále ojedinelejšie využívána možnost mezilidské komunikace tváří v tvář. Na 99 procent si na lavičce najdete spolusedícím, jehož postihl stejně krutý osud jako vás.

Konverzaci můžete otevřít například nevinnou otázkou: „Co hledá ta tvoje?“ Pokud vám odpoví slovem „boty“, Politujte ho. Na pomyslné stupnici nejhorších výrobků, které si žena může jít koupit, jsou boty hned na druhém místě. Žebříčku kralují plavky. Pokud se je vaše polovička chystá kupovat, buď s ní nechoďte vůbec, nebo si před odjezdem dejte dvě tabletky Diazepamu. Pak vám bude jedno úplně všechno.

 
67-1-1327596719

Udělejte přesný opak
Pokud na konci nákupního tunelu nevidíte světlo a sezení na lavičce vás začíná unavovat, zkuste začít chodit s partnerkou po všech obchodech. Buďte jí neustále za zády a skritizujte každou věc, kterou si vyzkouší. Nakonec se na vás osopí, že jí vůbec nepomáháte a dokonce ji nutíte k tomu, aby po obchodech chodila rychleji.

Typická věta: „Pokud se ti tu se mnou nechce být, tak jdi domů.“ Ano, tušíte správně, je to past. Pokud odejdete, můžete se těšit na tichou domácnost. Je tedy jen na vás, zda chcete dalších pět hodin trpět v nákupním centru, nebo raději jít. I vy jste si vybrali druhou možnost?