JEDEN Z NEJNEBEZPEČNĚJŠÍCH SLOVANSKÝCH SÉRIOVÝCH VRAHŮ: ANDREI CHIKATILO PŘIZNAL, ŽE BYL OMYLEM  PŘÍRODY

JEDEN Z NEJNEBEZPEČNĚJŠÍCH SLOVANSKÝCH SÉRIOVÝCH VRAHŮ: ANDREI CHIKATILO PŘIZNAL, ŽE BYL OMYLEM  PŘÍRODY 1

Je považován za jednoho z nejnebezpečnějších sériových vrahů východní Evropy.

Andrei Chikatilo pochází z Ukrajiny a v roce 1992 byl odsouzen za znásilnění, mrzačení a vícenásobnou vraždu – zabil více než 50 žen a dětí. Podle slov jeho matky mu bratra unesli a zabili sousedé kvůli hladovění a velké chudobě, píše slavorum.org.

Andrei byl nejlepší žák ve třídě a neměl nouzi o chválu od učitelů. Spolužáci ho však šikanovali a trpěl velkou podvýživou kvůli hladomoru. Ve svých 14 letech se stal redaktorem školních novin a když měl 16, jmenovali ho za předsedu komunistického výboru žáků. Pomáhal při organizování různých akcí či pouličních pochodů a jako jediný z rodiny získal vzdělání – díky skvělým výsledkům se dostal na prestižní moskevskou státní univerzitu. Škola mu však kvůli zločinu jeho otce odmítla dát stipendium. Zklamaný Andrei proto nikdy více nepožádal o studium na této škole. Vycestoval do města Kursk a absolvoval školení na elektrotechnickém institutu.

Do puberty byl Andrei sexuálně frustrovaný, v přítomnosti žen byl velmi plachý. Vše se zhoršilo tím, že trpěl chronickou impotencí. To ho vedlo v 17 letech k prvnímu sexuálnímu útoku.

Měl několik partnerek, ale všechny ho opustili kvůli neschopnosti mít sexuální styk. V práci vynikal, ale jeho soukromí bylo v troskách. Vrátil se proto zpět do rodné vesnice a našel si novou známost. Ta však opět narazila na jeho problém. Nová partnerka se snažila problém řešit a ptala se lidí, jak by mohla Andreii s impotencí pomoci. Andrei emocionálně nezvládl tento nápor, když si za jeho zády ženy šeptali o impotenci a chtěl se oběsit. Nakonec se rozhodl, že opustí rodnou vlast.

Odešel z Ukrajiny do ruského města Rostov-on-Don, kde si po dvoutýdenní známosti vzal ženu, kterou mu vybrala jeho sestra. Zaměstnal se jako učitel, co mu nabídlo příležitost spáchat několik sexuálních útoků na studentkách. Jeho prvním legálně zaznamenaným trestným činem bylo znásilnění a vražda 9-letého děvčete, kdy se mu konečně podařilo dosáhnout erekce a sexuální uspokojení. Tato pro něj pozitivní zkušenost ho vedla k dalším znásilňování a vraždám – zabil 56 žen a dětí.

Policie ho zatkla před místní kavárnou až poté, co získala dostatek důkazů. Andrei během celého procesu spolupracoval s vyšetřovateli. Po vyslechnutí rozsudku smrti řekl: „Vím, že musím být zničen. Byl jsem omyl přírody. „Popravili ho v roce 1994 jediným výstřelem.