KDYŽ LUXUSNÍ WHISKY, TAK URČITĚ OD ISABELLA’S  ISLAY

KDYŽ LUXUSNÍ WHISKY, TAK URČITĚ OD ISABELLA'S  ISLAY 1

Jednou z nejdražších Whisky na světě je i ta z dílny Isabella ‚s Islay. Tento lahodný mok pochází z ostrova Islay, známého také jako Queen of Hebrides tedy Královna Hebridy, který se nachází na západním pobřeží Skotska. Islay je jedním z pěti destilačních regionů whisky ve Skotsku, jejichž identita je chráněna zákonem. Na ostrově je osm aktivních destilačních zařízení a tento průmysl je zde druhým největším zaměstnavatelem.

Isabella’s Islay whisky je jedinečná čistá sladová síla, která dozrává v dřevěných sudech, neprochází chladicí filtrací, neobsahuje žádné přísady a nepřidávají se do ní barviva. Už od nepaměti ji Keltové považovali za „vodu života“, která rozohrievala i ty nejstudenější duše. Toto vše je výrazem vynikajícího alkoholu, který zraje v sudech několik let a který je klasifikován jako Single Malt Whisky, tedy Whisky z jednoho druhu sladu. Právem je označována jako nejlepší whisky, kterou Skotsko nabízí. Její charakteristiky bychom mohli popsat slovy sladká, ovocná, jemně rašelinová s eukalyptem, kouřová, slaninová …

Filozofií Isabella’s Islay je vyrábět produkty, ve kterých se spojuje nejlepší kombinace britského umění a odborné znalosti. Výsledkem jsou exkluzivní kousky naplněné „vodou života“ v podobě malých karaf, které jsou navrženy a vyrobeny v kombinaci bílého zlata, diamantů, rubínů a nejlepšího ručně broušeného krystalu.

Série Original nebo tedy původní karafa Isabella’s Islay má po celém povrchu pouze diamanty. Ta část karafy, kterou není vidět, je vyrobena z nejjemnějšího anglického krystalu, uzávěr je vyroben z nejjemnějšího bílého zlata, vrchol hrdla karafy je také z nejjemnějšího anglického krystalu a výrazný červený nápis je z rubínů. Karafa je před naneseným krystalů pokrytá bílým zlatem, vnitřek karafy je naplněné jedním z nejluxusnějších nápojů na světě. Jedna karafa stojí asi $ 6,2 milionu dolarů.

Speciální edice z dílny Isabella’s Islay je přehlídkou toho nejlepšího řemeslného zpracování na britských ostrovech. Tvar karafy je stejný jako u originálu, rozdíl je však v hrdle na kterém je mistrovské dílo ve tvaru ručně zhotoveného složitého listu. Tělo karafy je pokryto nejlepším bílým zlatem, vrchol hrdla je vykládán diamanty, které jeden po druhém ukládají přední klenotníci v Londýně. Diamanty je pro podtržení luxusu zdobený i uzávěr. Cena jedné karafy je přibližně $ 740 000 amerických dolarů.

Extra Original Isabella’s Islay je dostupná pouze na požádání. Tato karafa je dodávána s nalévacího drážkami, které jsou přizpůsobeny k dekantéry, základní láhev je speciálně navržena tak, aby zvyšovala kvalitu tekutiny, a když se tekutina uvnitř mine, aby mohla být opět doplněna.

Na požádání udělají v Isabella’s Islay při výrobě karafy i změny jako například různé dekorace či nápisy nebo se místo rubínů použijí safíry. A jelikož tyto karafy jsou opravdu velmi drahé a nejsou jednorázovou záležitostí, společnost poskytuje i extra služby jako údržbu či opravy, které jsou v rukou původních řemeslníků.