KOUZELNÉ OSTROVY FRANCOUZSKÉ POLYNÉSIE – VYBERTE SI PRO VÁS TEN PRAVÝ!

KOUZELNÉ OSTROVY FRANCOUZSKÉ POLYNÉSIE - VYBERTE SI PRO VÁS TEN PRAVÝ! 1

Francouzská Polynésie, nazývaná také Tahiti podle svého hlavního ostrova, patří mezi nejluxusnější dovolenkové destinace. Řadí se mezi místa, která byste rozhodně měli alespoň jednou v životě navštívit. Proč? Tahiti je nádherným, neuspěchaný a klidným souostrovím, díky čemuž se označuje také jako ráj na zemi.

Souostroví Francouzské Polynésie je odlehlé, no ne příliš – krátkým letem máte na dosah Bali, Maledivy i Seychely. Krása této dovolenkové destinace spočívá v džunglí obklopených vrcholků hor i v tyrkysových mořích. Každý z plážových resortů Francouzské Polynésie nabízí dokonalý tropický relax.

Jak si však vybrat ten správný ostrov na dokonalou dovolenou? Tuto francouzský hovořící tropickou krajinu totiž tvoří až 130 ostrovů. Naštěstí výběr zužuje fakt, že jen kolem 20 z nich jsou turistickými destinacemi s pravidelnými lety i plavbami, hotely, restauracemi, obchodními centry a dalšími turistickými lákadly.

Většina mezinárodních návštěvníků směřuje na hlavní ostrov – Tahiti – který je ze všech ostrovů nejvíce zalidněný. Nicméně všechny se mohou pyšnit stejnou krásou, proto vám představíme některé rušnější i klidnější ostrovy této oblasti, které vám poskytnou během dovolené dokonalý relax.

Město Papeete na ostrově Tahiti

Tahitské domy v Papeete jsou největším kapitálem země. Luxusní resorty se nacházejí na pobřeží, pár kilometrů od hlavního města Papeete. Tato tropická metropole nabízí bohatý noční život, luxusní restaurace i muzea. V pátek večer se přístavy mění na open-air festivaly s karnevaly, živou hudbou, tancem a dobrým jídlem. Kulturu země si tedy užijete naplno, a to v přímém přenosu! Při návštěvě resortů nezapomeňte na suvenýry: nádherně vonící olej monoi, vanilkové lusky či tahitské černé perly.

Moorea

Ostrov Moorea je viditelný z města Papeete a je snadno přístupný – z Tahiti se na něj přeplavíte lodí zhruba za půlhodinku. Letadlem cesta trvá jen 10 minut! No na rozdíl od hlavního města, tento ostrov je „ospalý“ a život na něm není až takový rušný. Moorea je místem působivých luxusních hotelů, dechberovcích scenérií a zajímavých aktivit. Můžete si například pronajmout skútr a projet se vedle 60-kilometrovém pobřeží, „sblížit se“ se žraloky či delfíny nebo se projet výletní lodí. Tato lokalita je ideální romantickou destinací pro zamilované párek. Najdete zde nádherné pláže i horské hřebeny, zelená údolí i ananasové pole.

Bora Bora – nejromantičtější ostrov Francouzské Polynésie

Spisovatel James Michener, který psal příběhy zejména o Pacifiku, nazval Bora Bora nejkrásnějším ostrovem na světě. Podle jeho slov je to místo, kde se každý chce alespoň jednou opět vrátit. Bora Bora se může pochlubit nádherným prostředím: pláže, tyrkysová laguna, vulkanické vrchy, džunglí pokryté kopce. Ostrov byl vytvořen sopečnou činností před tisíci lety – dnes se však návštěvníci nemusí obávat, že jejich zasáhne sopečná erupce. Resorty v Bora Bora nabízejí návštěvníkům romantické bungalovy vybudované na vodě, takže k vodní hladině budete mít blíže než kdykoliv předtím.

Tahaa – polynéský „vanilkový ostrov“

Na Tahaa se nacházejí vanilkové plantáže, které jemně voní celým ostrovem. Proto ostrov získal přívlastek „vanilkový“. Pokud jste příznivcem poznávání podmořského světa, jistě vás potěší světově oblíbená lokalita na šnorchlování – The Coral Garden. Sídlí zde i jeden z luxusních hotelů Relais + Chauteaux, který se zaměřuje na svět kulinářského umění.