KRESLENÉ POSTAVIČKY, KTERÉ FILMOVÝM STUDIUM VYDĚLALI POŘÁDNÝ BALÍK #3

KRESLENÉ POSTAVIČKY, KTERÉ FILMOVÝM STUDIUM VYDĚLALI POŘÁDNÝ BALÍK #3 1

V předchozích částech tohoto seriálu jsme si představili kreslené postavičky, které si získaly oblibu po celém světě a dokázali svým produkčním společnostem vydělat miliardy dolarů.

Třetí část je zároveň poslední a v ní si představíme kreslených hrdinů, kteří obsadili nejnižší místa žebříčku. A přestože se nacházejí na nižších místech, jejich zisky i úspěch jsou skutečně obdivuhodné.

# 9 Škyťák Strašný Štěrkovec III. – 1,43 miliardy dolarů

Ačkoli toto jméno zní zároveň velkolepě i směšné (v originále Hiccup Horrendous Haddock III.), Skrývá se pod ním hlavní postava příběhu Jak vycvičit draka. Ve filmu společnosti Dreamworks, který vznikl na námět série stejnojmenných knih, získal hlavní hrdina jednoduchou přezdívku „Škyťák“.

První film ze série Jak vycvičit draka vydělal filmovému studiu 340 milionů dolarů, zisky z tržeb druhé části se pohybovaly oko 450 milionů dolarů. Podobný úspěch se předpokládá iu třetího pokračování filmové série, kterého se dočkáme v roce 2018. Kromě úspěšného uvedení filmů v kinech, škytá na popularitě přidali i krátkometrážní filmy, krátké filmy vysílané v televizi, ledové show i videohry.

# 8 Nemo – 1,46 miliardy dolarů

Kdo by neznal rozkošného oranžového klauna očkatého s poškozenou ploutví? Nemo jako jediná animovaná postavička donedávna účinkovala pouze v jednom filmu, který neměl pokračování. Situace se změnila až letos po uvedení filmu Hledá se Dory. Nemo je hlavní postavou příběhu Hledá se Nemo, přičemž šlo o čtvrtý animovaný film z dílny Pixar. Předcházely mu úspěšné filmy Příběh hraček, Život brouka a Příšerky, s. r. o.

Konečný zisk z vysílání tohoto filmu v kinech se vyšplhal na více než 900 milionů dolarů. Po celém světě jste mohli potkat nadšené děti, které vyprávěli o malé oranžové rybičce. Dojemný příběh pokračuje filmem s Dory a až budoucnost ukáže, zda se jí podaří překonat úspěch první části.

# 7 Elsa – 1,87 miliardy dolarů

Elsa, jedna z hlavních postav Disneyho příběhu Ledové království, rychlostí světla obletěla celý svět a její píseň Let It Go si prozpěvuje nejeden dospělák i dítě. Film z roku 2013 byl pro společnosti Disney a Pixar s produkčními náklady 150 milionů dolarů poměrně velkým rizikem. Celkové tržby však ve výši 1,87 miliardy dolarů ukázaly, že toto riziko skutečně stálo za to.

Ledové království v kinech vydělalo neuvěřitelných 1,27 miliardy dolarů. Prodej zboží s motivy příběhu navíc dosáhl tak vysoké zisky, jaké se předtím nepodařilo vydělat žádnému filmu. Miliony dětí zbožňují princeznu Elsu, avšak její příběh ještě nekončí – svět by se měl brzy dočkat druhé části.