Kvalitní tiskárna zaručí kvalitní tisk

Kvalitní tiskárna zaručí kvalitní tisk

Laserové tiskárny jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších. Začátky těchto tiskáren sahají do 40. let 20. století. Tiskárna používá barevný prášek k tomu, aby ho přenesla na papír, tomuto prášku se říká toner. K tisku tiskárna potřebuje čtyři základní barvy a to purpurovou, žlutou, černou a modrozelenou. Z těchto základních barev pak tiskárna dokáže vykouzlit i jiné barvy. Cartridge neboli kazeta s tonerem slouží potom na zásobu.

Levnější nebo dražší variantu toneru?

Hodně firem nabízí alternativy, které jsou levnější než originální tonery. Je to ale opravdu dobré? Při zakoupení takového levnějšího neoriginálního toneru se můžete setkat s několika problémy.

  • Kompatibilita s vaší tiskárnou
  • Nekvalitní tisk
  • Hláška na tiskárně

Proto se podívejte na vaší tiskárně a zjistěte si, jaký toner potřebujte a raději zakupte originální výrobek. V nabídce najdete několik značek tiskáren, tedy i tonerů, podívejte se, jakou máte doma. Na trhu je široká nabídka tonerů HP nebo Canon, případně několik jiných značek. Možná máte doma tzv. multifunkční zařízení, výběr toneru je naprosto stejný s tím rozdílem, že toto zařízení dokáže skenovat, kopírovat, i tisknout na kvalitní papír. Nyní již můžeme zakoupit taková zařízení, které mají připojení USB, případně slot pro SD kartu, můžete tak tisknout rovnou z fotoaparátu.

Jaká je kapacita toneru?

Už jste někdy přemýšleli, kolik toner vydrží, tedy kolik stran vytisknete? U běžných domácích tiskáren je kapacita přibližně 1000 – 1500 stránek. Pokud si pořídíte nekompatibilní tonery, množství se snižuje, tedy ušetřené peníze za toner se promítne na množství tisku. Podle druhu vaší tiskárny se podívejte na levné tonery Xerox, případně jiné značky, ale budete kupovat vhodné tonery, které budou pro vaši tiskárnu. Už jste si vybrali? Tak neváhejte a objednejte, abyste mohli kvalitně tisknout.