POHÁDKOVÁ VANA, JAKOU BY DOMA CHTĚL MÍT KAŽDÝ

POHÁDKOVÁ VANA, JAKOU BY DOMA CHTĚL MÍT KAŽDÝ 1

Proč by vana nemohla být mistrovským kouskem? Něco takového si zřejmě řekl designér Robert Grace a založil si vlastní firmu na výrobu tohoto koupelnového zařízení. Jeho výrobky si mohou dovolit pouze nejbohatší lidé z celého světa, každá vana má totiž hodnotu několik tisíc dolarů.

Robert se rozhodl pro nekonvenční přístup a funkční kousek povýšil na ozdobu domácnosti. Vsadil přitom na klasickou hlubokou vanu na nožkách s prodlouženým oválným tvarem, kterou si její budoucí majitel může postavit do středu koupelny. To, čím se jeho kousky odlišují od konkurenčních, je jejich propracovanost a materiál. Každá vana je originálním, ručně vyráběným kouskem. Její stěny pokrývá minimálně 15 tisíc precizní vyřezaných kousků skla, které jsou dekorované drahými kovy. Robert na to využívá 12-karátové bílé a 24karátové žluté zlato, stříbro a platinu. Aby však přepychových materiálů nebylo málo, ornamenty a další detaily vykládá krystaly Swarovski.

Svou značku nazval tento muž po sobě a přidal a název jejího sídla. Grace of London se postupně vypracovala na jednoho z předních výrobců luxusních van. Za mozaikový kousek na masivních, ornamentálních či zvířecích nožičkách z kolekce The Art of Bathing neváhají zákazníci zaplatit i 15 tisíc dolarů. Přesně tolik stojí například vana Tzar (po našem Car), kterou zdobí 15 tisíc ručně vyřezávaných a malovaných kousků skla, zlato a 5 tisíc krystalů.