Lamborghini okamžitě vyprodalo jedinečný hyper-sporťák Centenario Roadster

Lamborghini okamžitě vyprodalo jedinečný hyper-sporťák Centenario Roadster 1

Na počest stého výročí narození zakladatele luxusní automobilky Ferruccia Lamborghini, se na jarním ženevském autosalonu, představila uzavřená verze ultrasportovního modelu Lamborghini Centenario. Nedávno byla světu představena i jeho otevřená verze. Podívejte se, jak se po hyper-sportovním žihadle Lamborghini Centenario Roadster, jen tak zaprášilo.

Pokud jste zatoužili vlastnit toto nádherné fáro, hned na úvod vás musíme zklamat. Luxusní automobil určený výhradně pro věrné zákazníky automobilky Lamborghini, se do běžného prodeje nedostane. Výrobce na kalifornské výstavě Pebble Beach oznámil, že všechny kusy, které má v plánu italská automobilka vyrobit, již našlo svého budoucího majitele. Luxusní sporťák se pyšní výkonem 770 koní (556 kW), při 8500 otáčkách s točivým momentem vrcholícím na hodnotě 690 Nm. 6,5 litrový dvanáctiválec zaručuje skutečně nadupanou jízdu. Centenario Roadster se bez problémů dostane na rychlost 350 km/h. V případě stažené střechy je však maximální rychlost nepředstavitelná. Takovou foukanou byste věru nedostali ani u nejlepšího kadeřníka.

Rychlostní parametry vozidla jsou vážně úctyhodné. Z nuly na neuvěřitelnou rychlost

300 km/h, zrychlí za 23,5 sekundy. Pro ty, kterým taková ultra rychlá jízda nic neříká, postačí i fakt, že Centenario z nuly zrychlí na 100 km/h za 2,9 sekundy. Automobil je poháněn dvou spojkovou, sedmistupňovou automatickou převodovkou. Délka vozu je 4924 mm a šířka včetně zrcátek 2061 mm. Centenario vpředu zdobí pneumatiky s rozměrem 255/30 ZR 20 a vzadu 355/25 ZR 21. Na základě zmíněných parametrů je zřejmé, že spotřeba paliva se musí pohybovat ve vysokých číslech. Tu však automobilka nezveřejnila stejně, jako ani cenu, která je odhadována přibližně na 1 900 000 Eur. Tak co, i vy byste se v něm rádi projeli?