Chronomat Airborne: představil Breitling nejhezčí chronomat jaký kdy byl?!

Chronomat Airborne: představil Breitling nejhezčí chronomat jaký kdy byl?! 1

V minulém článku jsme vám představili největší leteckou ikonu od Breitling a už tu máme další. Modelová řada Chronomat také úzce zpět ze světem letectví odhaluje svou dosud nejkrásnější tvář.

Je tomu již 30 let co se tato švýcarská manufaktura pustila do spolupráce s letkou Frecce Tricolori a rozhodla se tak pro ně vytvořit robustní a ergonomický dokonalé hodinky. V té době by jistě asi nikoho nenapadlo, že se Chronomat stane jeden z nejpopulárnějších a nejuniverzálnějších modelů.

Tak jak jsem už vzhůru zmiňoval, před 30 lety nastal skutečný mezník v oblasti leteckých hodin a proto si tento okamžik třeba náležitě uctít. Nevím, zda to byl nápad designérů nebo vedení v Grenchene zdál sen s Leonem Breitling, ale nová kolekce Chronomatů se skutečně povedla. Tak jak se móda vrací, tak se vracejí i hodinářské trendy a nový Chronomat je toho nejlepším důkazem.

Abychom se však rozuměli, nejde o změnu celé modelové řady, ale jen doplnění dvou klíčových modelů, jejichž design můžeme jistě očekávat v budoucnu v celé kolekci. Dámy a pánové, přivítejte dvojici modelů Chronomat Airborne 41 mm a Chronomat Airborne 44 mm.

Chronomat Airborne 41 mm a 44 mm.

Nemá smysl psát o každém jednom modelu samostatně, jelikož se jedná o identické hodinky ve dvou velikostních provedeních. Změnou, asi nejpodstatnější prošla luneta. Nyní už neobsahuje vyrytá čísla, ale indexy které jsou vyplněny kaučukem. Leštěné integrované jezdce zůstaly nezměněny. Také velmi kladně hodnotíme přítomnost dvou nových ciferníků „Onyx Black“ a „Sierra Silver“ obsahujících na indexech luminiscenční vrstvu růžové barvy. Stále mě udivuje, jako takový detail může hodinky udělat přitažlivější. A nakonec, co mě osobně potěšilo nejvíce, v možnosti řemínků přibyl další možná trochu retro – takzvaný „Military“ řemínek který je s textilie.

Vlastnosti: ocelové pouzdro, 41 – 44 mm, voděodolnost 500 M, in-house strojek cal. 01, 28.800 vibraci za hodinu, 47 kamenů, sloupovité kolo, vertikální spojka, oboustranný nátah, 70 hodinová rezerva chodu, chronograf, COSC, mezinárodní záruka 5 let, cena: od 6960 €.

Více informací získáte v autorizovaných prodejnách Watch de Luxe v Auparku a Eurovea.