LANGKAWI: RÁJ NA ZEMI, UKRYTÝ VO VODÁCH ANDAMANSKÉHO MOŘE

LANGKAWI: RÁJ NA ZEMI, UKRYTÝ VO VODÁCH ANDAMANSKÉHO MOŘE 1

Idylický ráj s bílými plážemi jemnými jako hladká mouka, teplé moře, fascinující scenérie panenské přírody, perfektně vybudovaná infrastruktura silnic a k tomu všemu minimum turistů – takový je ostrov Langkawi. Zní to lákavě, že? Přečtěte si, kde se tento nedobytné ráj nachází a co svým návštěvníkům nabízí.

Ostrov Langkawi se nachází v Andamanském moři mezi Malajsií a Thajskem. Většina turistů z celého světa míří kvůli krásným plážím právě do sousedního Thajska a přitom možná ani netuší o tomto skvostném ostrůvku.

Čistota okolí, minimum aut, příjemné ticho doprovázené štěbetat ptáků, pestrobarevná zeleň a teplota stoupající nad 35 stupňů, je slastným balzámem na duši po odchodu z rušného velkoměsta. Jemňoučký bílý písek na pláži Pantai Cenang, úžasné moře bez vln, všudypřítomné košaté palmy a minimum turistů opalujících se na pláži, vytváří atmosféru dokonalého místa na odpočinek.

Půjčte si skútr a vyražte na toulky ostrovem

Langkawi je ostrov, který si zamilujete nejen díky nádherným plážím, ale i výjimečným místům, které svým návštěvníkům nabízí. Půjčte si skútr a vydejte se na hlavní atrakci ostrova – lanovku Cabel Car s fascinujícím panoramatickým výhledem z mostu Sky Bridge. Nasedněte do prosklené kabinkové lanovky a v němém úžasu sledujte hustou zelenou vegetaci deštného pralesa, vzdalující se stále více a více pod vašima nohama, dokud se nedostanete na špičku hory Gunung Machinchang.

Procházet se po mostě Sky Bridge je v skutku osvobozující a umocňující blahodárným pocitem euforie. Po sestupu z bohémského vrcholu vstupte do země fantazie na půdě 3D ART muzea a zasmějte se z plných plic. Na každé straně vás přivítá příběh, kterého se při fotografování stanete součástí.

Vydejte se do Kuah, hlavního města Langkawi za ikonou ostrova – obrovskou sochou orla. Zajděte si na malebnou pláž Pasir Tengkorak nebo se vykoupejte na čarokrásné pláži Tanjung Rhu s nepopsatelným výhledem na skalnaté ostrůvky zasazené hluboko do moře. Milovníci luxusu se v této oblasti mohou nechat hýčkat službami prvotřídního pětihvězdičkového hotelu Four Seasons.

Maximálním zážitkem je let vrtulníkem nad celým ostrovem, který si můžete zakoupit i bez předchozí rezervace přímo na místě. Absolvujte pár vstupních měření a vzhůru do výšin za pohledem z ptačí perspektivy! Sledovat můžete husté palmové aleje, pláže, ale i na vodopády Durian Perangin a Seven Wells, padající uprostřed mohutných skal.

Langkawi se pyšní také statusem bezcelního ráje, který láká k výhodným nákupům v Duty Free shopech uprostřed ostrova. Vezměte si kreditku a nakupujte za nejlepší ceny.