MET GALA 2015 – METROPOLITNÍ MUZEUM OPĚT USPOŘÁDALO SKVĚLOU MÓDNÍ UDÁLOST!

MET GALA 2015 – METROPOLITNÍ MUZEUM OPĚT USPOŘÁDALO SKVĚLOU MÓDNÍ UDÁLOST! 1

V posledních dnech se nemluvilo o ničem jiném, než o Met Gala. Tato událost, která je často přirovnávána k Zlatým glóbem v módě, se konala minulou noc.

Met gala, Met bal nebo oficiálně Costume Institute Gala je výroční slavnost, kterou pořádá newyorské Metropolitní muzeum a otevírá ní každoroční výstavu módy Costume Institute. Návrháři světoznámých značek představí modely, ze kterých si celebrity mohou vybrat a prezentovat je během galavečera.

Jelikož se Met gala koná každoročně a nikdo nechce, aby se přítomní, ale i sledující začali nudit, každý ročník se nese ve znamení jiného tématu. Od roku 1946 bylo ročníků víc než dost, ale nejzajímavějšími z témat byly například Romantic and glamorous Hollywood design (ročník 1974-1975), The glory of Russian Costume (ročník 1976-1977), Fashion of the Habsburg Era: Austria-Hungary (ročník 1979-1980), Théâtre de la Mode – Fashion Dolls: The survival of Haute Couture (ročník 1990-1991), ročníky 1995-1996 a 1996-1997, z nichž první se nesl ve znamení Christiana Diora a následující byl věnován Gianni Versace. Zaujal i ročník 2001, kdy tématem byla Jacqueline Kennedy: The White House Years.

Letošním tématem bylo China: Through the Looking Glass a průběh celého večera bude zpracován jako dumentární  film pod vedením Andrewa Rossiho.

Hvězdami večera byly jako obvykle Beyoncé, ve víceméně (čti velmi) průhledném modelu značky Givenchy, Rihanna, která vsadila na méně známého Guo Pei, zda nádherná Sofia Vergara v ještě nádhernějších šatech z dílny Marchesa.

Zahanbit se nedali ani dlouholeté stálice showbyznysu – Helen Mirren zazářila v červené róbě, Julianne Moore předvedla model od Givenchy a Cher se po dlouhé době ukázala na takové akci v šatech od Marca Jacobse.

Nezklamala však ani nejmladší generace. Kendall Jenner zářila ve světle zeleném modelu od Calvina Kleina, Gigi Hadid vsadila na šaty od Diane von Furstenberg a to v odstínu červené, stejně jako Rita Ora, Reese Whiterspoon, Poppy Delevingne nebo Amal Clooney.

Rosie Huntington-Whiteley opět nezklamala výběrem šatů Atelier Versace, stejně i Irina Shayk. Z přehlídkových mol zde bylo poměrně velké zastoupení, akce se zúčastnili i Cara Delevingne (model Stella McCartney), Candice Swanepoel (model Michael Kors), Georgia May Jagger (model Gucci) nebo Adriana Lima (model Marc Jacobs), která je po změně účesu snad ještě krásnější, než dosud.

Podle našeho názoru každá z dam během galavečera zazářila a svým způsobem zaujala. Názor si však můžete utvořit sami prostřednictvím naší galerie nahoru.