LAS VEGAS MÁ NEJVYŠŠÍ VYHLÍDKOVÉ KOLO NA SVĚTĚ

LAS VEGAS MÁ NEJVYŠŠÍ VYHLÍDKOVÉ KOLO NA SVĚTĚ 1

Až donedávna bylo nejvyšším vyhlídkovým kolem to, které postavily Singapuru a které je 165 m vysoké. Po novém je výškovým rekordmanem „The High Roller“ v Las Vegas. S výškou 167 metrů jde o nejvyšší vyhlídkové kolo jaké bylo kdy postaveno. Tato atrakce, která vyrostla v Las Vegas naproti kasina „Ceasars Palace“ je součástí nového zábavního komplexu „LINQ“. Vstupenky stojí v přepočtu cca. 20 €. K dispozici je 28 kabin, přičemž každá z nich pojme až 40 pasažérů.

Jak dlouho si Las Vegas udrží světový rekord zatím není jasné. Do roku 2016 má být ve městě New York postavené 190 metrů vysoké vyhlídkové kolo „New York Wheel“. Celkové náklady na nový turistický magnet budou ve výši 236 milionů Euro. Po uvedení do provozu přitáhne kolem 4 mil. návštěvníků ročně a nabídne jim fascinující výhled na Mannhattan a Brooklyn. V 36-ti kabinách si najde své místo současné 1440 lidí, přičemž jedno otočení kola bude trvat 28 min.

Na to, aby se stalo nové obří kolo světovým rekordmanem se však město New York musí pospíšit. Na paty mu šlape projekt obřího, vyhlídkového kola v Dubaji. A to má být samozřejmě min. o 20 metrů výše.