Lenovo nabízí nejnovější pracovní notebook s praktickým sekundárním dotykovým displejem

Lenovo nabízí nejnovější pracovní notebook s praktickým sekundárním dotykovým displejem 1

U druhé generace notebooku ThinkBook Plus přidalo Lenovo vnější displej E Ink, který doplňuje hlavní LCD obrazovku. Také obohatila nejnovější model o další displej, tentokrát je to 8palcový multitasker umístěný napravo od klávesnice.

Obchodní notebook ThinkBook Plus Gen 3, poprvé představený na veletrhu CES 2022, nabízí mnohem větší hlavní displej ve srovnání s Gen 2: má 17,3″ (44 cm) s rozlišením 3072×1440 s obnovovací frekvencí 120 Hz, jasem 400 nitů a s Dolby Vision. To umožnilo větší vstupní oblast, ale namísto instalace numerické klávesnice napravo od klávesnice a trackpadu se Lenovo rozhodlo nainstalovat 8palcovou (800×1280) sekundární obrazovku pro zvýšení produktivity a usnadnění multitaskingu.

„Postřehy zákazníků naznačovaly, že několik rozdělených obrazovek a druhý displej s možností pera jsou atraktivní koncepty, ideální pro mnoho praktických případů použití,“ řekl A.G. Zheng, produktový ředitel společnosti Lenovo.

Zaměstnanci, kteří se účastní mnoha videokonferencí s prezentacemi a často si dělají poznámky, zapojují se do rychlých zpráv nebo provádějí rozsáhlé analýzy dat, by z takového formátu měli prospěch.

„Pro malé a střední podniky je důležitý bezproblémový přechod z klávesnice na touchpad, proto jsme strategicky umístili druhý displej vedle klávesnice. V éře propojených hybridních pracovišť displeje našich telefonů, tabletů, monitorů atd. musí přispívat k rozšiřování funkčnosti, aby umožnily bezproblémový multitasking, spolupráci a produktivitu.“

Tato multidotyková zóna o velikosti minitabletu může hostit často používané ikony aplikací, přesunuté chaty z hlavního displeje dolů během videokonference, rozšířit oblasti pro úpravy dokumentů, zobrazit podnástroje pro podporované aplikace, zrcadlit obrazovku spárovaného smartphonu, sloužit jako praktická kalkulačka při používání finanční aplikace a tabulky nebo jako pomoc s tvorbou obsahu pomocí integrovaného digitálního pera. Měla by také nabídnout pohodlnější zážitek psaní perem než sahání až k hlavnímu displeji. ThinkBook Plus Gen 3 funguje na Windows 11 Pro a lze jej mít s procesorem Intel Core i7-12700H 12. generace, který obsahuje integrovanou grafiku Iris X a podporu až 32 GB paměti LPDDR5 RAM a 1 TB úložiště SSD.

Notebook je dodáván s porty Thunderbolt 4 a USB-C a typem A, plus HDMI a 3,5 mm kombinovaným konektorem pro sluchátka/mikrofonem, stejně jako se zabudovaným Bluetoothem 5.2 a Wi-Fi 6E. V horním rámečku hlavního displeje je Full HD IR kamera se závěrkou pro soukromí, zatímnco duální reproduktory Dolby Atmos se zvukem Harman Kardon by měly zajistit slušný mobilní poslech. Výrobek od Lenovo se může chlubit až 11 hodinami používání na jedno nabití 70 Wh baterie na základě standardu MobileMark 2018 (i když skutečná výdrž baterie při každodenním provozu bude pravděpodobně mnohem nižší) a podporováno je i rychlé nabíjení. Obchodní notebook ThinkBook Plus Gen 3 je nyní k dispozici za zaváděcí cenu 1500 USD, což je o 100 USD více, než je odhadovaná cena uváděná v lednu.

Produktová stránka: ThinkBook Plus Gen 3