LG: Technologicky nejvyspělejší televizory na světě

LG: Technologicky nejvyspělejší televizory na světě 1

Společnost LG Electronics (LG) oznámila zahájení prodeje prvních OLED TV s rozlišením 4K (3840 × 2160). Budou k dispozici ve dvou rozměrech jako 77- a 65-palcový model (77EG9700 a 65EC9700). LG 4K OLED televizory se mohou pochlubit technologicky zatím nejvyspělejším obrazem.

Není to společnost Sony, Panasonic či Philips, je to společnost LG, které se jako první podařilo zkomercializovat technologii OLED, v kombinaci s Ultra HD rozlišením. Oproti konvenční technologii, kterou využívají všechny dosud dostupné LED televizory, přináší OLED technologie hned několik výhod.

LG 4K OLED TV využívá pokročilý panel s patentovanou technologií LG Four-Color Pixel WRGB. 33 milionů subpixelů se stará o realistické barvy a nekonečný kontrastní poměr. Obraz je jasnější a bohatší na detaily, barvy a odstíny šedé jsou přirozenější, hluboká černá Vás dostane… Diváci tak mohou nabýt pocit, že sledují skutečnou věc.

Velmi vysoká rychlost odezvy OLED panelů je zárukou pro bezchybný obraz zachycující pohyb. To vše bez jakéhokoliv blikání či rozmazání. LG 4K OLED TV představují vrchol technologických úspěchů, přičemž nově definují referenční kvalitu a mění dynamiku trhu s televizory nové generace. OLED technologie bude hrát hlavní roli i v přetváření našeho průmyslu v budoucnosti.

LG 4K OLED TV jsou každopádně stylovou záležitostí. Televizory charakterizují neobvyklé tvary stojanů, štíhlé rámy a zakřivené obrazovky. Oba modely 65EC9700 a 77EG9700 jsou velmi flexibilní a lze je umístit i na stěnu. Ozvučení bylo navrženo ve spolupráci s firmou Harman Kardon. Multi-kanálový systém prostorového zvuku ULTRA LG poskytuje špičkový zvukový výkon, zvukový režim ULTRA SURROUND, vytváří bohatý a prostorový zvuk, který vás vtáhne do děje.

LG 4K OLED TV si odnesli z letošní výstavě CES ocenění Best of Innovations Award. Díky platformě webOS se snadno ovládají a nabízejí celou řadu užitečných funkcí. Od jednoduchého připojení, přes intuitivní ovládání až po konečný, referenční audiovizuální zážitek, který vám žádný jiný v současnosti dostupný televizor neposkytne. Použitý webOS byl oceněn za výjimečně intuitivní uživatelské rozhraní cenou, kterou mu udělila prestižní organizace EISA.

Očekává se, že OLED televizory už v nejbližších letech předčí LCD televizory v prodejích. Žádná firma na to není lépe připravena než LG. 4K OLED TV od této společnosti představují vynikající hodnotu pro spotřebitele z hlediska reprodukce barev, kontrastního poměru, detailů a pozorovacích úhlů.

Společnost LG již začala na své 65- a 77-palcové 4K OLED televizory přijímat první objednávky. Na své si přijdou nejprve nadšenci z Koreje, později budou následovat klíčové trhy v Severní Americe a Evropě, až potom dorazí tyto výjimečné televizory k nám na Slovensko.