LITTLE HAVANA – KOUSEK KUBÁNSKÉ ATMOSFÉRY V USA

LITTLE HAVANA - KOUSEK KUBÁNSKÉ ATMOSFÉRY V USA 1

Pokud se nacházíte v Miami a chcete ochutnat i trochu Kuby, vydejte se do čtvrti Little Havana. Španělsky se domluvíte v celém městě, ale pokud se rádi popovídáte s původními Kubánci, toto je pro vás to pravé ořechové. Dozvíte se zajímavosti z jejich rodné země, různé životní příběhy a možná si i najdete kamaráda, co se vám v budoucnu může hodit.

Na ulici Calle Ocho (Osmá ulice), objevte vynikající restauraci Versailles, kde neváhejte otestovat kubánskou kuchyni za přijatelné ceny. Uvnitř je stále plno, ale ani to gurmány neodradí od ochutnání specialit. Versailles patří k nejpopulárnější kubánské restauraci na světě. Nejednou jste o ní mohli slyšet i v televizi.

O pár metrů dál se nachází pekárna s výborným pečivem. To vám padne vhod, protože v amerických supermarketech najdete převážně jen toustové chleby, housky zabalené v obalu s vysokou trvanlivostí nebo nezdravé koblihy. Také máte možnost se napít vynikající kubánské kávičky.

Blízko pekárny najdete obchod s doutníky. Kdo si na ně rád potrpí, bude nadmíru spokojený, protože si můžete vybrat druhy z celého světa. Pokud se zeptáte, které jsou nejkvalitnější, prodávající vám jednoznačně odpoví, že právě z Kuby. Celkově je v Miami velmi mnoho imigrantů z Karibiku či z Jižní Ameriky. Ne nadarmo je považováno za Latinskou Ameriku ležící v USA