Literární legendy v české Paříži: Procházka na prohlídku Latinské čtvrti

Literární legendy v české Paříži: Procházka na prohlídku Latinské čtvrti 1

Vstupenky na prohlídku Latinské čtvrti v Paříži, která nese název „Literární legendy v české Paříži“, jsou způsobem, jak prozkoumat jednu z nejatraktivnějších pařížských čtvrtí. Tato úžasná procházka zahrnuje fascinující cestu po stopách literárních legend, které tuto oblast v minulosti ozvláštnily svou přítomností.

Tuto procházku organizuje společnost Memories France, se sídlem na adrese 75 rue de Richelieu, 75002, Paris, FR. Pokud byste měli jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace, můžete se obrátit na centrum nápovědy Tiqets. Čas zahájení prohlídky je naplánován na 14:30 a trvá přibližně 2 hodiny. Průvodce, který vás bude provázet, mluví anglicky.

Vstupenky k sehnání online a  v pohodlí přímo zde:

 

V rámci procházky budete mít možnost prozkoumat autentickou stránku Latinské čtvrti, kterou milují místní Pařížané i návštěvníci z celého světa. Prohlídka je koncipována tak, aby byla součástí malé skupiny s maximální velikostí 20 hostů, což vám umožní vychutnat si uvolněnou a intimní prohlídku Paříže.

Tato oblast je známá svým bohémským duchem a pulzující atmosférou, kterou tvoří mix různých kultur a národností. Během procházky budete mít možnost navštívit místa, kde žili a tvořili takové literární legendy jako Hemingway, Scott Fitzgerald a Gertruda Steinová.

Kromě toho budete mít možnost objevit dlážděné ulice čtvrti, svérázná knihkupectví a živé kavárny. Navštívíte samotné srdce této nádherné čtvrti, projdete se nádhernými venkovními trhy s potravinami, ulicemi lemovanými stromy a typickými pařížskými náměstími.

V rámci prohlídky uvidíte také Sorbonnu, jednu z nejstarších univerzit v Evropě, která byla založena v roce 1237. Dále navštívíte Pantheon, který střeží pozůstatky nejctihodnějších francouzských mužů a žen, a také budete mít možnost vidět obnovu katedrály Notre Dame.

Vašeho průvodce najdete před Fontaine Saint-Michel, bude mít na sobě průvodcovskou kartu s oranžovou šňůrkou na krk. Nejbližší metro je St Michel (linka 4 a RER C). Můžete zrušit nebo přesunout svou návštěvu do 72 hodin před plánovaným termínem.