Luxusní značka H. Moser & Cie doplňuje kolekci Venturer o nové modely v provedení Big Date

Luxusní značka H. Moser & Cie doplňuje kolekci Venturer o nové modely v provedení Big Date 1

Značku H. Moser & Cie, kterou známe jako výrobce luxusních hodinek, založil roku 1828 v ruském St. Petersburgu Heinrich Moser (* 1805 Schaffhausen; † 1874 Badenweiler). O rok později značka otevírá brány svého závodu ve švýcarském Le Locle, aby zde vyráběla kvalitní hodinky pro evropský a ruský trh.

Historii i současnost značky H. Moser & Cie vám můžeme přiblížit v některém z příštích článků, ale v tom dnešním se chceme věnovat novému modelu H. Moser & Cie. Venturer Big Date, který rozšiřuje řadu společenských hodinek Venturer hned o dvě designová provedení.

Prvním z nich je model s referenčním číslem 2100-0400, který se vyznačuje sunburst číselníkem v provedení argente. Druhý model má referenční číslo 2100-0401 s číselníkem v kouřovém rudozlatém provedení.

Hodinky mají pouzdro z osmnáctikarátového červeného zlata o průměru 41,5 mm a výšce 14,5 mm se spodním průhledem na manufakturní mechanický strojek s ručním nátahem HMC 100, jehož průměr je 34 mm a výška 6,3 mm. Strojek pracuje na frekvenci 18.000 kmitů za hodinu, má vteřinovou ručičku s hacking systémem, původní vlásek Straumann Hairspring® a dva pérovníky zajišťující sedmidenní rezervu nátahu.

Na číselníku se u indexu třetí hodiny nachází okno s datem v provedení Big Date. Pod číselníkem se ukrývají dva věnce s čísly, horní má čísla 1 až 15, zatímco druhý obsahuje čísla 16 až 31. Technickou zajímavostí je zvláštní spojkový mechanismus, který chrání systém nastavování data, které je díky němu možno měnit pomocí korunky v kteroukoliv dobu, tedy i při jeho právě probíhající změně.

Hodinky  H. Moser & Cie. Venturer Big Date jsou zcela v souladu se základními prvky celé modelové řady, zachovávají její celkovou linii, mají vypouklé safírové sklíčko a zapuštěný subčíselník malé vteřinové ručičky.

Modely značky H. Moser & Cie jsou technicky sofistikované, elegantní a designově vyvážené hodinky, schopné vás reprezentovat nejen při každé společenské události, ale i při běžných každodenních činnostech.