Pořiďte si valentýnské ozdoby, která nejsou příliš kýčovité

Pořiďte si valentýnské ozdoby, která nejsou příliš kýčovité 1

Pokud jde o romantiku, některé představy máme společné, ale v každém případě valentýnské ozdoby mohou být značně kýčovité. Ale přinášíme dobrou zprávu: budete-li chtít oslavit svátek svatého Valentýna stylově a tematicky vyzdobit svůj domov, existuje spousta méně kýčovitých možností.

Ať už se chystáte uspořádat valentýnskou párty, romantickou večeři pro dva nebo prostě zpestřit svůj domov ve studených únorových dnech, dopřejte si něco ze stylové výzdoby související s láskou (běžná jsou srdíčka, červená i růžová, ale určitě nejsou nutností). Konec konců v této roční době je dobré dodat trochu barvy, protože vánoční výzdoba je dávno pryč a jarní květy ještě daleko. Proto jsme zúžili výběr na 10 nejlepších možností valentýnské výzdoby, které můžete přidat do svého nákupního vozíku (fyzicky nebo online).

 

Čtyři klasické zužující se svíčky

Nikdy, opravdu nikdy, není dost klasických zužujících se svíček. Můžete jich pár zastrčit do retro svícnu a budete okamžitě mít měkké světlo a útulnou atmosféru. Vysoké neparfémované zužující se svíčky, které se prodávají v sadách po 4 (s dobou hoření 15 hodin), jsou 14. února nutností. I když jsou k dostání v mnoha výrazných barvách (včetně např. šalvějově šedozelené, tyrkysově modré a zlaté), při příležitosti Valentýna sáhněte po růžovém, světle růžovém nebo slonovinovém odstínu, anebo si vytvořte kombinaci těchto odstínů. Svíčky přinesou trochu tepla a romantiky do Vašeho obývacího pokoje v prvních únorových týdnech, a pak je můžete použít na osvětlení stolu při valentýnské večeři.

 

Kovová srdíčka na stěnu

Sundejte na chvíli ze stěn své obvyklé obrázky či ozdoby a místo nich umístěte tato kovová srdíčka. Bývají v sadě po 4 kusech a můžete si vybrat mezi černou a zlatou, přičemž každé srdíčko má jinou velikost. Zavěste je ve skupince nebo rozmístěte na různá místa v domě, např. do ložnice, koupelny, kuchyně nebo i do vstupní chodby. Jsou lehká, takže nebudete potřebovat kladívko a hřebíky ani nebudete zasahovat do zdí – stačí je připevnit pomocí oboustranné lepící pásky (přitom navíc pokud si nebudete jistí s  umístěním, můžete je také snadno odlepit a přemístit jinam).

 

Světýlka ve tvaru srdce 

Pořiďte si valentýnské ozdoby, která nejsou příliš kýčovité 2

Vaše obydlí krásně ozdobí řetěz světýlek a dřevěných srdíček, která používají LED, takže jsou úsporná a chladná na dotek. Můžete ho pověsit nad dlouhý stolek s občerstvením, nad jídelní stůl, do dětského pokoje nebo jako vřelé uvítání v chodbě. Největší rozhodování asi bude vybrat správnou barvu, protože k dostání jsou v červené, růžové, bílé a v kombinaci všech tří barev. Pamatujte na to, že světýlka jsou určena pro použití pouze v interiéru a je třeba se zásobit bateriemi AA (potřebují 3 kusy).

 

Koupelnová rohožka ve tvaru srdce

Na koupelnu se při sezónní výzdobě často zapomíná, ale to už nemusí platit. Rohožka ve tvaru srdce okamžitě přidá do Vaší koupelny hřejivý pocit, takže se usmějete, kdykoli budete vstupovat do sprchy nebo z ní vystupovat. Je vyrobena z mikrovlákna odolného proti prodření, měkká na dotek a savá. Pogumovaná spodní strana s texturou podobnou vaflím zajišťuje protiskluzovost. Rohožku je navíc možné prát v pračce, takže ji bez obav můžete dát do prádla a pak ji uložit až do příštího února. Rohožku však nemusíte dávat pouze do koupelny: stejně tak dobře může fungovat v kuchyni nebo před krbem, budete-li si to přát.

 

Girlanda z plstěných srdíček 

Pořiďte si valentýnské ozdoby, která nejsou příliš kýčovité 3

Komu by se nelíbila girlanda s plstěných srdíček? Je půvabná, nenákladná, předem sestavená a opakovaně použitelná. Pokud nechcete (nebo nemůžete) investovat příliš času, úsilí či peněz do valentýnské výzdoby, zakoupíte ji online. Pak budete potřebovat pouze připínáčky a/nebo lepicí pásku na každý konec girlandy, ať už ji zavěsíte nade dveřmi, v okně nebo nad čelem postele (opravdu můžete kamkoli) a můžete se těšit na blížící se Valentýn. Srdíčka je navíc možné na šňůře posunovat, takže můžete girlandu přizpůsobit svému stylu a prostoru.

 

Skleničky na víno 4 kusy

Pro jemný dotek svátečnosti sáhněte po soupravě stylových skleniček na víno z růžového skla. Působí svátečně po celý rok, ať už naléváte šampaňské při romantické večeři pro dva na Valentýna, svěží chenin blanc při letní párty nebo silný merlot při útulné večeři na podzim. Jejich zajímavý tvar jistě vyvolá spoustu otázek („Kde jste je koupili?) a budou pěkně vypadat na polici, když je zrovna nebudete používat. Nezapomeňte si proto připít na další rok plný lásky.

 

Rohožka „Ahoj miláčku“

Vaše nadšení pro svátek svatého Valentýna se nemusí omezovat na vnitřní prostory domu. Existuje také spousta tematických venkovních ozdob, jako je rohožka ke dveřím. Když vstoupí Vaši hosté dovnitř, uvidí měkkou rohožku s nápisem „Ahoj miláčku“. Vyrobena je ze 100 % kvalitního kokosového vlákna (coir) a ručně malovaná výtvarníkem, takže dá každému z Vašich hostů pocit mimořádnosti. Na spodní straně rohože je protiskluzová PVC guma, takže ten, kdo na ni došlápne, bude stabilní bez ohledu na to, kolik sněhu či bláta je venku. Můžete si vybrat ze 3 velikostí (mini, standard a velká) tu, která bude nejvíce vyhovovat na Vaši verandu či do chodby.

 

Hebký polštář ve tvaru srdce

Když se schoulíte na gauč, abyste sledovali další díl Notting Hill, budete potřebovat příjemný polštář, na který položíte hlavu. Při tom Vám přijde vhod měkoučký polštář ve tvaru srdce, který přidá texturu a zábavnost na Váš gauč, křeslo či postel, ale zároveň je praktický. Je k dostání také v odstínu růžové a tmavě červené (kromě dalších barev), takže si můžete vybrat jeden samostatný polštář nebo jich zkombinovat několik pro odvážnější dojem. Polštáře je možné prát v pračce, takže pokud přijdou do kontaktu s čokoládou a vínem, můžete z nich snadno odstranit skvrny.

 

Valentýnský jutový přehoz na stůl

Je pravděpodobné, že Váš jídelní stůl bude potřebovat trochu oživit. Do svého košíku na Etsy můžete přidat tématický ručně vyráběný jutový stolní přehoz, který nebude 14. února rozhodně vypadat nudně. Pěkný design je zdoben červenými a růžovými srdíčky a je možné ho použít v interiéru i venku. K dostání je v několika velikostech, takže určitě najdete ideální pro Vás, ať už ho chcete použít na malý stoleček pro dva nebo potřebujete extra dlouhou verzi. Obzvlášť hezky bude vypadat s velkou kyticí nebo skupinkou svíček (jak bylo řečeno výše).

 

Kytice Red Magic

Nečekejte až na 14. února a vyzdobte domov kyticí. Květiny jsou stylovou nutností a těšit se z nich můžete dlouho před i po svátku samotném. POMP nabízí spoustu nádherných aranžmá pro tuto příležitost. I když červené růže, jako jsou ty v kytici Red Magic, vždy představují jistotu, nemusíte se při výběru barvy a typu květiny omezovat. POMP nabízí spoustu možností vhodných na Valentýna s květinami, které byly ručně a ekologicky vypěstovány.