MAX AZRIA: INSPIRUJTE SE DOMOVEM MÓDNÍHO NÁVRHÁŘE ZA 85 MILONŮ DOLARŮ

MAX AZRIA: INSPIRUJTE SE DOMOVEM MÓDNÍHO NÁVRHÁŘE ZA 85 MILONŮ DOLARŮ 1

Dům módního návrháře Maxe Azria je stejně inspirující jako jeho kolekce. Když si v roce 2005 spolu s manželkou kupovali vilu v Holmby Hills, její cena byla 14 500 000 USD. Dům o rozloze 30 000 m2 se nachází blízko exkluzivní čtvrti Westside. Je jednou z mála staveb, které v roce 1930 nechal postavit Paul Williams. Za zmínku stojí, že tentýž architekt navrhl i dům Franka Sinatry či Lucille Ballová.

Bytoví návrháři navrhli vše, co se na pozemku nachází. V hlavní budově jsou pokoje v provokativním stylu pop-artu, mají samostatné osvětlení a nábytek vyrobený na míru. Ve foyer se nachází křišťálový lustr, který vás jistě překvapí. Klenutý strop je pokryt plátkovým zlatem a kancelář o rozloze 2500 m2 či toalety v hlavní budově jsou takové prostorné, že by dobře posloužily i jako ložnice.

Procházkami kolem vily byste denně spálili tolik kalorií, že byste mohli vyjídat i velkokapacitní chladničky, celé skříňky s popcornem a pak sedět v kině s rozlohou 6000 čtverečních stop. Mezi pěti zahradami (francouzské, japonské, anglické, marocké) se nachází penzion, marocké parní lázně, bazén, posilovna či tenisový kurt.

Azria do svého obydlí údajně investoval až 30 milionů USD. V současnosti se hodnota této nemovitosti odhaduje na 85 milionů USD