Mercedes Maybach S600: vrchol luxusu!

Mercedes Maybach S600: vrchol luxusu! 1

Ještě v roce 2011 jsme četli zprávy o tom, jak značka Maybach končí. Neuplynuly ani tři roky a Maybach je zpět. Německá automobilka Mercedes-Benz se rozhodla svou divizi super-luxusních automobilů vzkřísit. Ukázala tím své odhodlání pokračovat ve výrobě produktů určených pro nejbohatších lidí naší planety.

Automobily Maybach budou nyní konkurovat značkám jako Rolls Royce či Bentley. Mercedes Maybach S600 ve verzi sedan bude představen již tento měsíc na autosalonech v Číně a Las Vegas. Klíčovými trhy se tím pádem stávají Asie a Severní Amerika. Mercedes Maybach S600 sedan je dlouhý 5,5 metrů čímž překonává normální Mercedes třídy S o 32 cm.

Majitelé luxusních automobilů své skvosty ze zásady neřídí. Z toho důvodu byla maximální pozornost věnována právě zadní části interiéru. Dvě rozkládací sedadla vzadu vyzývají na relax. Lze je polohovat elektronicky – ovládacími prvky na zadních dveřích.

Pod kapotou lze nalézt výkonný 12-ti válec a dvě turbodmychadla. Výkon motoru bude přibližně 530 koní a točivý moment překročí 800 Nm. Interiér vykládaný dřevem a kůží poskytne maximální komfort a pocit luxusu. Kromě toho nabídne Mercedes mnoho exkluzivních prvků, které budou individuálně šité na míru každého zákazníka.

Dosud nebyly zveřejněny žádné fotografie tohoto luxusního automobilu kromě jedné, kterou je fotografie zadní části interiéru. Všimněte si širokou středovou konzolu i malé trojúhelníkové okno v zadní části interiéru. Jeden z množství detailů, které odlišují Maybach od svého levnějšího příbuzného Mercedes třídy S.