NA INSTAGRAMU NAJDETE I PÁPEŽE

NA INSTAGRAMU NAJDETE I PÁPEŽE 1

Už téměř devět měsíců je sociální síť Instagram bohatší o vzácného uživatele. A přestože 70 milionů fanoušků populárních zpěvaček jen tak lehce nedožene, papež František jich má více než dost.

Do hodiny od registrace účtu získal 10,000 následovníků a jejich počet samozřejmě ještě poroste. Určitě slušný výkon na muže, který do té doby stihl zveřejnit jen dvě fotografie, nemyslíte? Na světě se však pohybuje okolo 1,2 miliardy římských katolíků, takže o fanouškovskou základnu bude mít postaráno. Na sociální síti používá jméno @Franciscus, tedy František latinsky. Chcete-li zobrazit jeho profil, klikněte na zvýrazněný odkaz. Po devíti měsících od založení účtu má papež na Instagram 3,4 milionu fanoušků.

František rozhodně nepatří mezi technické antitalenty, protože už nějaký čas vede svůj vlastní twitterový  účet – @Pontifex. Co se týče Instagramu, toto konto nespravuje on, ale jeho spolupracovníci z Vatikánu, kteří se snaží tímto způsobem lákat mladých katolíků na využívání sociálních sítí. I křesťanský svět zřejmě pochopil, že kdo nemá fungující účet na Facebooku, Twitteru či Instagram, jakoby neexistoval. S papežem setkal i spoluzakladatel zmiňované platformy, Kevin Sykrom, který návštěvu označil za „fantastický moment.“