Spáčem na plný úvazek? I tak vypadají nejdivnější zaměstnání světa

Spáčem na plný úvazek? I tak vypadají nejdivnější zaměstnání světa 1

Úředník, zedník, horník, hasič, policista. Tyto i mnohé další povolání jsou poměrně běžné a nikdo nad nimi nekroutí hlavou. Věděli jste ale, že existují i ​​lidé, kteří mají mnohem bizarnější zaměstnání? Podívejte se, jakými různými způsoby se dají vydělávat peníze.

 
Japan, Honshu, Tokyo, railway staff squeezing commuters onto train

Oshiya
z japonštiny se tento výraz nedá doslovně přeložit, ale v podstatě jde o člověka, který tlačí lidi do vagonů metra. Zejména v přeplněných městech tak pomáhají udržovat maximální obsazenost vlaků.

 
velikost granulí annamaet adult

Posuzovatel psích granulí
Přiznejte se: nikdy jste jako děti neochutnali psí granule? Určitě ano. No a někteří lidé to dělají iv dospělosti a ještě za to berou peníze.

 
professional-mourners

Profesionální truchlící
Možná si ještě vzpomínáte na pohřby, na kterých se účastnili takzvané plačky. Toto povolání existuje i dnes, a využívají ho zejména osamělí lidé, kteří mají strach z toho, že na pohřbu kvůli nim nikdo neuron slzu.

 
zvykacka12

Žvýkačkolog
Výroba žvýkaček je mnohamiliardovým byznysem, jehož obrat roste ročně o zhruba osm procent. Není proto divu, že firmy zaměstnávají odborníky, jejichž úkolem je zajistit ideální chuť žvýkaček.

 
introimage-thumb05

Člověk, který čichá vůně (očichávač)
Profese, na jejíž provádění potřebujete vysokoškolský titul z chemie, a vynese vám ročně asi 30 tisíc eur. I tak se dá charakterizovat pozice očichávače pachů, který aplikuje lidem do podpaží deodorant a zkoumá jeho pach.

 
51978c5f942d7

Rozlišovač pohlaví u kuřátek
V potravinářském průmyslu je důležité určit pohlaví u kuřat již v raném věku. Právě proto existuje množství lidí, kteří kuřátka již krátce po vylíhnutí rozdělují podle pohlaví.

 
863419-img-dojic-hadu-had

Dojič hadů
Ne, tito lidé nedojí mléko, ale jed. Ve farmaceutickém průmyslu mají nezastupitelnou úlohu, protože stojí při počáteční fázi výroby protijedů.

 
2439033

Čistič uší
Přestože dnes si už čistí uši téměř každý člověk sám, stále se najdou lidé, kteří tuto činnost nevykonávají. Právě pro ně jsou zde profesionální čističi uší.

 
2439041

Profesionální spáč
Jde o vysněné povolání mnoha lidí. Profesionální spáči jsou napojeni na přístroje, jejichž prostřednictvím získávají lékaři informace o mozkové a srdeční činnosti člověka během spánku.