NACHÁZÍ SE VAŠE JMÉNO V TOP 5 NEJBOHATŠÍCH LIDÍ SVĚTA?

NACHÁZÍ SE VAŠE JMÉNO V TOP 5 NEJBOHATŠÍCH LIDÍ SVĚTA? 1

,, Kéž bych byl bohatý. „Přiznejme si, že každý z nás už někdy vypustil do vesmíru takové zbožné přání. Avšak když se nám už konečně rýsuje vidina jistého dobrého ,, fleku „, mnohdy takovou příležitost jen tiše odmítneme. Možná že nás k tomu nutí nepředvídatelné okolnosti a možná že za tím vším je jen obyčejný, nenapravitelný strach. A zatímco mnohých skutečně schopné lidi ovládne panika a nervozita, tím odvážnějším se častokrát podaří si urvat ty nejperspektivnější místa. Další skupinka zaměstnanců tvrdí, že budou chodit do práce až do tehdy, pokud jejich jména nevyskytnou na seznamu těch nejbohatších lidí světa. Albert Einstein tvrdí, že úspěch představuje 1% talentu a 99% dřiny. Nicméně následující příklady potvrzují že výjimka potvrzuje pravidlo.

Bill Gates

Existuje na světě někdo komu by toto jméno alespoň jednou v uších ohlásili? Nejenže je známý jako spoluzakladatel celosvětové značky Microsoft, kromě programátorských schopností, disponuje výjimečným podnikatelským duchem a talentem. Prvenství mezi nejbohatšími lidmi světa získal díky částce v hodnotě 85,9 miliard

Amancio Ortega

Právě Ortega si hrdě drží druhou příčku tohoto žebříčku. Díky založení a podpoře úspěšné módní skupiny Inditex se globální značka Zara těší celosvětovému úspěchu. Jeho hodnota majetku na rozdíl od Gatese představuje o něco menší částku, ale přesto je třeba uznat, že 75, 8 miliard $ by dokázalo splnit i navenek ,, nedosažitelné „touhy a sny.

Warren Buffet

Třetí nejbohatší člověk na světě je označován i za čaroděje. Navzdory jeho nesmírného bohatství a vášni pro investování jeho skutečně hodnotnou vlastností zůstává právě skromnost. Nicméně investice nejsou jedinou záležitostí které ho dovedly k úspěšné částce 68,2 miliardy $. Kromě postu generálního ředitele a nejúspěšnějšího akcionáře firmy Berkshire Hathaway, zastává funkci nadnárodního konglomerát holdingové společnosti.

Jeff Bezos

Jeho hluboký a upřímný zájem se prokázal už v roce 2013, kdy odkoupil Washington Post noviny. Avšak ještě v roce 2000 se stal zakladatelem a zároveň majitelem soukromě financovaných výrobců a vývojáře letecké společnosti Blue Origin. V roce 2015 společnost zastřešovala soukromé lety do vesmíru. Jako podnikatel prokázal své nákupní schopnosti iv on-line světě, konkrétně na stránce Amazon, díky níž, (is jinými obchodními aktivitami) získal částku 63,1 miliard $.

Charles Koch

Spolumajitel, předseda i generální ředitel firmy Koch Industries. Kromě částky 55,2 miliard $ mu patří i 42% z konglomerátu.