NEJBIZARNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY NA EBAY #2

NEJBIZARNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYLI VYDRAŽENY NA EBAY #2 1

Kdo by neznal obrovské internetové tržiště eBay? Je to místo, kde můžete koupit i prodat opravdu cokoli. V první části jsme si představili ty nejdražší předměty, které byly vydraženy na eBay.

Podívejte se, jak pokračuje žebříček nejdražších a nejbizarnějších předmětů dražeb.

Oběd s Warrenem Buffettem – 2,6 milionu dolarů

Další předmět dražby v tomto žebříčku vlastně ani není hmatatelná věc. Warren Buffett je v současnosti považován za nejbohatšího, nejchytřejšího a nejsrdečnějšího člověka na světě. Podle lidí z jeho okolí jsou rozhovory s ním velmi obohacující a vždy má po ruce nějakou dobrou radu do života.

Tento americký miliardář každoročně na eBay nabízí možnost jít s ním na oběd. Co je obdivuhodné, Buffett si peníze nenechává pro sebe (ačkoli by takové obědy byly skvělým byznysem), ale daruje jejich charitě. V roce 2010 se konečná částka aukce vyšplhala na 2,6 milionu dolarů a její vítězem se stal Singapuřané Andy Chua. Buffett je známý skvělými radami ohledně financí. První rada, kterou dostal vítěz aukce, zněla, že by měl Singapuřané přestat utrácet miliony na obědy a finanční poradenství.

Albert, Texas – 2,5 milionu dolarů

Na světě existuje mnoho míst, které se nacházejí „uprostřed ničeho“. Městečko Albert ve státě Texas je na tom podobně. Jeho obyvatelé se inspirovali případem z roku 2002, kdy bylo městečko Bridgeville v Kalifornii prodané na eBay a také dali do dražby své město. Naneštěstí se jim v aukci podařilo získat jen 216 000 dolarů.

Městečko si koupil jistý Bobby Cave. Jelikož je Albert jednou z mála zastávek na dlouhé cestě mezi dvěma většími městy, Cave v něm chtěl vybudovat bar, kde by si pocestní mohli na chvíli odpočinout od cestování. Díky baru a renovacím historických budov se z města stala zajímavá turistická atrakce. Bobby Cave se rozhodl obnoveny lukrativní městečko opět prodat, přičemž se mu vrátila jeho předchozí investice – cena aukce se vyšplhala na 2,6 milionu dolarů.

Dům s podzemním bunkrem – 2,1 milionu dolarů

Teroristické útoky z 11. září 2000 u obyvatel USA vyvolaly vlnu znepokojení a strachu z války. Přestože na americkém kontinentu nedošlo k válečnému konfliktu, přesto se dva realitní makléři z New Yorku rozhodli využít strach obyvatel a nabízeli k prodeji dům s vybudovaným bunkrem.

Dům se nachází v Adirondack Mountains a jeho podzemní bunkr by bezpečně dokázal své obyvatele ochránit před hrozící válkou. Před domem se dokonce nachází i přistávací dráha pro letadlo. Tento dům s bunkrem stál vítěze aukce 2,1 milionu dolarů.