Co je multimaskování a proč udělá dobře vaší tváři?

Co je multimaskování a proč udělá dobře vaší tváři? 1

Pleť na obličeji má v různých částech různé vlastnosti. Jeden produkt stačit nemusí.

Trápí vás mastná pokožka, citlivá T zóna a zároveň suché části v oblasti lící? Je pro vás těžké vybrat si kosmetiku na míru, protože většina z výrobků se zaměřuje pouze na jeden problém vaší pleti?

Řešením může být horký trend, který oblibě především ženy v Koreji a spočívá v péči o pokožku kombinováním více druhů pleťových masek. I proto má název multimasking, tedy multimaskování.

Nikdo nemá pokožku se stejnými vlastnostmi v celé její oblasti, podstatou tedy je namíchat si koktejl masek a aplikovat je na místa odděleně. Uděláte to však vše najednou a každá část vaší pleti dostane přesně to, co potřebuje.

Poznejte svou tvář

Řada kosmetických značek již začalo vyrábět rady přípravků určených pro multimaskování. Výhodou je, že je může využívat opravdu každý, protože si dokáže vytvořit svou vlastní unikátní kombinaci šitou na míru.

 Podstatou je pouze poznat, která část obličeje má jaké vlastnosti, tedy která je spíše sušší a která mastnější. Sušší jsou obvykle oblasti lící, pod očima a v horní části čela, mastnější je T zóna – brada, nos a oblast mezi obočím.

Experti na pleť doporučují používat multimaskovanie před cestováním (stres či změna prostředí na ni totiž výrazně ovlivňují) a alespoň jednou týdně. Hydratační gely a masky radí skladovat v ledničce, aby vás při aplikaci příjemně osvěžili a zchladily.