Nejdražší kolo na světě vyrobené z čistého zlata stojí téměř jako jedno Bugatti

Nejdražší kolo na světě vyrobené z čistého zlata stojí téměř jako jedno Bugatti 1

Společnost s názvem „House of Solid Gold“ zůstává svému řemeslu nadále věrná a představuje nejdražší horské kolo na světě. Ještě předtím než vám oznámím jeho cenu, uvedu pár příkladů, které byste si mohli dopřát ve stejné ceně. Začnu sporťákem Porsche 918 Spyder a skončím dalším sporťákem McLaren MP4-12C. A teď to přeložím do jazyka čísel, jeho cena je rovná jednomu milionu amerických dolarů.

Nejdražší kolo na světě „Beverly Hills Edition“ je vyroben z čistého 24-karátového zlata, při kterém zlatníci a technici strávili více než 750 hodin práce. Zlato není jediný materiál, který z něj dělá unikátním a zároveň nejdražším. Zlatý rám kola je vyzdoben o krásu ručně vkládaných diamantů a safírů do tvaru loga společnosti. Přesně 600 kusů černých diamantů v celkové váze 6-karátů a 500 kusů safírů s celkovou váhou 4,5-karátu.

Speciálně vytvarované sedadlo pokryté čokoládovou kůží z aligátora jen doplňkově kombinuje s lahví na vodu, která se za čokoládovou rejnoka, leskne zlatem. Společnost vytvoří celkem 13 exemplářů unikátních kol, přičemž každý z nich bude nést datum výroby a složení. Výtěžek z prodeje poputuje globální neziskové organizaci Foundation International. Kolo už máme, chybí jen zlatá přilba.