NEJDRAŽŠÍ PŘÍRODOVĚDNÝ DOKUMENT PLANETA ZEMĚ SE DOČKAL DRUHÉHO POKRAČOVÁNÍ

NEJDRAŽŠÍ PŘÍRODOVĚDNÝ DOKUMENT PLANETA ZEMĚ SE DOČKAL DRUHÉHO POKRAČOVÁNÍ 1

Celosvětově úspěšná série dokumentů britské televize BBC, Planeta Země, se po desetileté odmlce opět vrátí na televizní obrazovky. Diváci se v druhé části mohou těšit na dobrodružnou cestu džunglemi, pohořími, ostrovy i velkoměsty. Planeta Země II přináší unikátní portrét naší Zemi, jedinečné modré planety.

Moderní technologie a divoká příroda

Divoká příroda, nádherné scenérie i detailní záběry – na to všechno se mohou těšit milovníci dokumentaristiky. Stejně jako v první části, i tentokrát se režisérského křesla zhostil David Attenborough. Planeta Země II odhaluje život na naší planetě z úplně jiné perspektivy, přičemž využívá nejmodernější technologie – 4K UHD kvalitu, nejnovější kamerovou stabilizaci, vzdálené natáčení i Dron.

Vypravěčem příběhů bude v originálním znění opět legendární Attenborough. O hudební doprovod se postaral Hans Zimmer. Oproti jedenácti epizodám první části, druhé pokračování nabídne jen šest 60 minutových epizod.

Natáčení trvalo více než tři roky a televizi stálo 20 milionů liber. Filmové štáby britské BBC cestovali napříč džunglemi, pouštěmi, pohořími, ostrovy i velkoměsty, aby získali originální záběry. „Série dokumentů odkrývá příběhy ze světa přírody, kterých zatím ještě nikdo nebyl svědkem“, vyjádřil se o filmu režisér Attenborough. Dokument pozoruje život v různých stanovištích a zachycuje, jak se s dnešní podobou světa vyrovnávají jednotlivé živočichy.

Exkluzivní premiéra přístupná i veřejnosti

Planeta Země II bude mít svou premiéru 2. listopadu v Bristolu. Této exkluzivní premiéry se mohou zúčastnit i fanoušci – dostupných je však pouze 200 lístků pro veřejnost. O několik týdnů později si mohou britští diváci filmovou sérii vychutnat na BBC One a BBC One HD. Planeta Země II je zároveň jednou z prvních dokumentárních sérií, které BBC odvysílá v 4K UltraHD kvalitě.

Než se k originálnímu dokumentu dostanete, jako malou ochutnávku vám zatím přinášíme krátký trailer. Nezapomeňte přepnout do HD! 🙂