PG Bugatti nejlehčí městské kolo pojištěné německou kvalitou

PG Bugatti nejlehčí městské kolo pojištěné německou kvalitou 1

Společnost Bugatti není pevně upjatá pouze na výrobu špičkových automobilů. Svou působnost rozšířila i na různé jezdecké nástroje, kožené předměty a doplňky, které vyrábí v té nejvyšší kvalitě. Rozšíření její sortimentu zasáhlo i oblast dvoukolových oře.

Během několikaleté existence společnosti Bugatti bylo otázkou času, kdy se začne věnovat i výrobě luxusních kol. Kola jsou v současnosti horkou komoditou, zejména díky svým ekologickým výhodám. A stejně jako drahé hodinky, kamery, hi-fi zařízení, kancelářské potřeby a další typicky „chlapské“ hračky, řadí se mezi žádané luxusní komodity.

Nejlehčí městský kolo pojištěn německou kvalitou

Dnes přináší Bugatti pro moderních cyklisty unikátní novinku samozřejmě s minimálně pěticiferný cenovkou. Kolo vytvořen automobilkou Bugatti kombinuje čistý design a skvělé technické vlastnosti. Vyrobený pod licencí německé společnosti PG Techniques ho výjimečným nedělá jen jméno spojováno s luxusními automobily. Automobilka se postarala o vzhled kola, PG zas o výrobu a vývoj vozu. Kolo PG Bugatti neváží více než pět kilogramů, díky čemuž si získal přívlastek „nejlehčího městského kola na světě“.

„Měli jsme vizi vytvořit nepřekonatelný kolo, srovnatelný s luxusním automobilem: nepřekonatelný v designu, řemeslném mistrovství i výkonu. Jsme velmi rádi za to, že společnost Bugatti podpořila tuto vizi a jsme hrdí na to, že se naše jméno nese na tomto netradičním produktu, vytvořeném spojením dvou značek, „vyjádřil se ke spojení známých značek Manuel Ostner, CEO společnosti PG.

Inspirací nového vozu byl Ettore model

Bugatti bike je vyroben v limitovaném počtu 667 exemplářů – limitovaná výroba je pro tuto značku již tradicí. Jeho design je inspirovaný originálním kolům vyrobeným zakladatelem společnosti Ettore. Nový model je vyroben z více odlehčených kovů – z karbonu, titanu a hliníku. Na 95% je tvořen právě z karbonu, díky čemuž se vyznačuje tak lehkou konstrukcí. Rám kola je tlustší než u tradičních kol proto, aby mohl poskytovat maximální aerodynamiku a dobrou ovladatelnost. Tmavý design je doplněn o modré tóny, které můžeme najít na rámu kola, kolech, řetězech i nejmenších detailech.

Samozřejmostí je úprava konkrétního kola dle požadavků zákazníka. Úpravy budou prováděny v PG Bugatti showroomu ve Weinstadte. Mohou zahrnovat například změnu barvy karbonového rámu, změnu kůže na detailech či doladění barev dle vlastního výběru.

Kolo je však nutné si předem objednat. Jeho cena se pohybuje okolo 39 000 dolarů. Naštěstí pro milovníky luxusních silničních kol, společnost Bugatti již začala přijímat objednávky. Co si tak jeden zarezervovat? 🙂