Nejrevolučnější zvlhčovač vzduchu na světě, který zabíjí až 99,9% bakterií

Nejrevolučnější zvlhčovač vzduchu na světě, který zabíjí až 99,9% bakterií 1

Zvlhčovače vzduchu zmírňují příznaky suché pokožky a působí preventivně vůči nachlazení, jehož příčinou bývá suchý vzduch v zimě. Jejich problémem však často bývá, že jsou domovem škodlivých bakterií. Odborníci se shodují na tom, že je více nebezpečnější takové bakterie vdechovat, jak je vypít!

To vše by se mělo změnit příchodem revolučního zvlhčovače vzduchu od firmy Dyson. Britský průmyslový designér James Dyson říká, že jeho první zvlhčovač vzduchu je hygieničtější než všechny ostatní na trhu. Dokáže zabít až 99,9% bakterií ve vodě ještě před tím než by se dostali do místnosti. Tvrdí, že je to první zvlhčovač vzduchu čistící vodu ultrafialovým světlem.

Princip fungování je následující: Voda se z 3-litrové nádrže přivádí do menšího žlábku, kde je po dobu 3 minut vystavena ultrafialovému světlu zabíjející bakterie. Jakmile je voda zcela čistá, ultrazvuk ji doslova rozdrtí (až 1,7 milionu krát za sekundu) na malé částice. Ty jsou následně vháněny do zakřivené hlavy zvlhčovače a formou mlhy rozptýlené ve vzduchu.

Zvlhčovač využívá technologie Air, díky které lze mlhu rovnoměrně rozptýlit na ploše až 16-ti metrů čtverečních. Stejnou technologii lze nalézt také ve ventilátorech a ohřívačích této značky. Konstrukce zvlhčovače umožňuje, aby bylo možné zařízení využívat i jako ventilátor.

Zvlhčovač dokáže pracovat na jedno naplnění nádrže vodou až 18 hodin. Má zabudovaný časovač vypnutí a extrémně tichý chod, který lze ocenit zejména ve večerních hodinách a v noci. Součástí dodávky je i dálkové ovládání. Dyson odstartoval prodej své novinky v Tokiu, do Evropy by se měla dostat začátkem roku 2015.