Situace, kdy je lež nutností

Situace, kdy je lež nutností 1

Ano, lhát se nemá, ale občas je lepší použít neškodnou „milosrdnou lež“ než pravdu, která by mohla ublížit. Podívejme se spolu na momenty, kdy byste měli raději zalhát.

1. Když se vám nechce jít ven
Kamarádi vás volají po práci na jedno, ale dnes na to opravdu nemáte náladu? Nejjednodušší pro ně i pro vás bude pokud řeknete: „Mám ještě pracovní schůzku.“ Přátelé se neurazí, že jste je odmítli a nemusíte mít strach z odhalení, nikdo nebude prověřovat, zda jste nějaké setkání měli nebo ne.

2. Když dostanete nanic dárek
Určitě jste již byli v této situaci hodně krát. Nejčastěji se stává maminkám a babičkám, že při výběru dárku trefí úplně vedle. I když ty krámy od nich nikdy nepoužijete, projevte alespoň trochu radosti a poděkujte. Když už dárek nepotěšil obdarovaného, ​​potěšte alespoň dárce. Vzniká zde ale riziko, že něco podobné dostanete i za rok …

3. Když někdo pro vás navaří (a není to kulinářské veledílo)
To polosyrové maso se dá sníst jen s obtížemi, ale snahu byste měli ocenit. Pokud začínajícího kuchaře budete poučovat hned od prvního (nezdařeného) pokusu, chytí vůči vaření apatii a přestane vařit úplně. Jednou se určitě naučí rozdíl mezi stroužkem a hlávkou česneku.

 
ANOTACE12

4. Když se vás drahá zeptá: „Mám v tom velký zadek?“
Odpověď je vždy ne. I kdyby její zadek vypadal jako širokorozchodná železnice, vždy řekněte ne. Ušetříte její sebevědomí a sobě večer plný výčitek.

5. Když se rodiče zeptají zda je jejich miminko roztomilé
To malé oslintané cosi v kočárku vás možná děsí. Zkuste se zakousnout do jazyka a neříct, že to děcko vypadá jako z hororu. Lépe uděláte, pokud se na šťastné rodiče pouze usmějete.

6. Když se vás někdo zeptá: „Na kolik let vypadám?“
Pokud se vás toto někdo zeptá, nikdy není tak starý jak vypadá. Řekněte alespoň o osm let méně, než se vám zdá a vylepšíte jim den. Nezapomeňte se tvářit překvapeně, když vám prozradí skutečný věk.

7. Když máte na svatbě zhodnotit vzezření nevěsty
Na svatbách bývá nevěsta středem pozornosti, a proto se vám může stát, že vám někdo řekne: „No není překrásná?“ A pokud mladomanželka nesplňuje vaše ideály krásy, měli byste zalhat a za všech okolností říct, že je nádherná.

 
lez