Nejromantičtější místa v Evropě

Nejromantičtější místa v Evropě 1

Romantika je spojená s hlubokým osobním pojetím lásky, přitom však pro různé páry znamená různé věci. Zatímco jedni považují za romantickou procházku po místní pláži, jiní raději stráví úžasný víkend v cizí zemi. S tím na mysli jsme vybrali následujících 10 nejromantičtějších destinací v Europě, kdy každé z nich je skvělou volbou pro zamilované páry. Pokud jste tedy beznadějný romantik, který chce překvapit svoji lásku kouzelnou dovolenou, zde máte seznam tipů.   

 

Praha, ČR  

Mimo turistický ruch a rušné podniky vyzařuje „stověžatá Praha“ neodolatelné kouzlo pro romantické duše. Její klikaté kamenné uličky, Karlův most zdobený sochami a nádherné budovy v gotickém, renesančním a barokním stylu jsou pro zamilované páry vedoucí se za ruce jako stvořené. A když si vzpomenete na Máchu, na 1. máj běžte políbit milovanou bytost na Petřín pod rozkvetlé třešně, aby Vaše láska vzkvétala navždy.

 

Bled, Slovinsko  

Město Bled ležící na úpatí mohutných Julských Alp je opravdu působivé a krásné. Jako klenot na lesklém povrchu leží ostrov uprostřed smaragdově zeleného Bledského jezera a navštívit ho je prostě nutností. Najměte si tradiční dřevěnou loď (pletna), vydejte se na ostrov, vystoupejte po 99 kamenných schodech v kostele Nanebevzetí Panny Marie k jeho „zvonu přání“. Pověst říká, že když na něj třikrát zazvoníte, splní se Vám Vaše přání. Vedle kostela pak stojí zvonice s krásně zrenovovanými kyvadlovými hodinami. A pokud chcete mít ještě lepší výhled na jezero, vyjděte k hradu Bled (z 12. století) na skále a dejte si fantastické jídlo u jeho velkých oken; jak výhled, tak jídlo i služby jsou prvotřídní.

 

Toledo, Španělsko  

Na první dojem může Toledo s jeho domy naskládanými těsně u sebe působit chaoticky, když ale budete pronikat hlouběji do labyrintu jeho kamenných uliček, naleznete bezkonkurenční kulturní bohatství tohoto historického města. Je to místo, kde po celá staletí žili vedle sebe křesťané, Židé a Arabové, kteří společně za sebou zanechali úžasné památky a typickou atmosféru, jež překračuje čas a prostor. Minulost, přítomnost a budoucnost zde splývají do singularity… Jedná se o romantický zážitek, na který nikdy nezapomenete.

 

Dordogne, Francie 

Klikatící se řeka, světle zelené zvlněné kopce, středověké hrady spolu s vesnicemi jako z pohlednice vytvářejí z údolí řeky Dordogne oblíbený cíl párů, které si potrpí na romantiku. Zamiřte do kouzelného městečka Beynac-et-Cazenac a dopřejte si skvělé francouzské jídlo a víno v některém ze světlých kamenných domků. Kupte si lanýže a husí játra (foie gras) na trhu ve městě Sarlat-la-Canéda, a pak si odpočiňte v nádherném zámku. Nebo si najděte tiché místo u řeky, nechejte se hřát sluncem a společně pozorujte svět plynoucí kolem… Dordogne je příjemné a poklidné místo.

 

Kodaň, Dánsko

Kodaň, metropole nejšťastnějšího národa světa, je sama o sobě romantická a velmi „lagom“ (vyslovuje se „largom“), což znamená „tak akorát“. Běžte se podívat na Kupida v Thorvaldsenově muzeu, vydejte se na tichou procházku po nábřeží a poznejte zdejší kultivovanou kavárenskou kulturu se šálkem horké kávy a vynikajícím čerstvým pečivem. Podnikněte to vše a brzy zjistíte, že ideální dávku romantiky lze skvěle synchronizovat s Vaším tempem.

 

Isle of Skye, Skotsko 

Země severských legend, ostrov Isle of Skye, zapůsobí na každého návštěvníka svými fantastickými scenériemi, které jakoby vystoupily z Tolkienových knih. Rozeklaná pohoří, rozlehlá jezera (loch) a dramatické vodopády z ostrova činí romantickou destinaci bez lesku a přetvářky. Obujte si pevné boty a vydejte se na pozoruhodný skalnatý kopec Old Man of Storr, anebo si zaplavejte si v jezírkách Fairy Pools. Až poznáte kouzlo ostrova Skye, uvědomíte si, že romantika má také svoji pohádkovou stránku.

 

Füssen, Německo

Na konci tematické Romantické trasy (Romantische Straße) o délce 400 km se dostanete do města Füssen, kde Vás okouzlí pohádkový hrad Neuschwanstein, který působí, jako by se zde měl každou vteřinu objevit pohádkový princ na koni. Pokud Vám bude připadat povědomý, není to náhoda: právě podle jeho vzoru vytvořil Disney zámek Šípkové Růženky v americkém Disneylandu. Prohlédněte si hrad a napište vlastní kapitolu pohádkového příběhu uprostřed nádherných Bavorských Alp.

 

Laponsko, Finsko

Pokud je Vaším snem vyjet na sněžném skútru (snowmobile) do divočiny pozorovat polární záři tančící na nočním nebi, pak je Laponsko, nejsevernější oblast Finska, ideálním cílem pro Vás a Vaši lásku. Až se dostatečně pokocháte zářivě zelenými a modrými odstíny vanoucími nad Vaší hlavou, můžete se uchýlit do útulného srubu vybaveného saunou a praskajícím ohněm v krbu. Vnější svět zůstane vzdálenou vzpomínkou a Vy můžete mít oči jen jeden pro druhého.

 

Cinque Terre, Itálie

Oblast Cinque Terre („Pět zemí“) je nepochybně nejkrásnější destinací na Italské riviéře, s pěti barevnými rybářskými vesnicemi s terasovitými budovami, které jakoby popíraly zemskou přitažlivost, když statečně lpí na drsných skalních stěnách. Zamiřte do Manaroly, možná nejstarší vesnice v Cinque Terre, a vyfotografujte se na místech, že Vám přátelé budou závidět. Také se nezapomeňte společně projít po Cestě lásky (Via dell’Amore). A pokud Vás nerozproudí nádherné prostředí, pak místní víno  Sciacchetrà určitě.

 

Santorini, Řecko 

Vaše srdce nejspíš poskočí a začne bít rychleji, když budete stát před stylovými nabílenými domy s modrými kopulovitými střechami na řeckém ostrově Santorini (Théra), s Egejským mořem dole a zářícím sluncem nad hlavou. Pro mnoho lidí je to ideální místo pro romantiku. A zatímco většina z nich zůstane v městečku Fira, Vy se vydejte do Oia, kde naleznete krásné plážové útočiště. Abyste se dostali do zátoky Amoudi, je potřeba zdolat 200 schodů, avšak očekávat zde můžete měkký písek, teplé modré moře a spoustu slunce. A zatímco jako pozadí budete mít jedno z nejromantičtějších míst světa, můžete se cítit šťastní a milovaní – takovou moc má romantika! 

Akční nabídka ubytování zde