Nejzajímavější místa na Zemi:

Nejzajímavější místa na Zemi: 1

Na Zemi se nacházejí tisíce míst, které jsou svým způsobem zajímavé. Ani kdybyste celý život strávili cestováním, nedokážete je navštívit všechny, ale můžete se alespoň pokusit prohlédnout si živě ty, které jsme zmínili v tomto článku. Opravdu stojí za to.

 
1640528

Jeskyně krystalů, Mexiko
Jeskyni objevili jen před sedmi lety a jde o světový unikát. Nachází se zde například krystal sádrovce, který je s délkou 11 metrů a váhou 54 tun jedním z největších na světě.

 
12-Mongol-Rally-Darvaza-Gas-Crater-Turkmenistan-wide

Pekelná brána, Turkmenistán
Jde o hořící pole zemního plynu, které je v plamenech od roku 1971. Nachází se v Turkmenistánu a zapálili ho sovětští inženýři, kteří špatně odhadli velikost podzemních zásob plynu.

 
2423067

Půlměsíční jezero, Čína
Yueyaquan je jezerem ve tvaru půlměsíce v oáze nedaleko čínského města Dunhuang. Jde o populární turistickou destinaci, do které však musí uměle doplňovat vodu, protože hladina neustále klesá.

 
2oUAsgPl

Stromy dračí krve, Socotra
V severozápadní části Indického oceánu se nachází ostrov Socotra, který vypadá jako z jiného světa. Podobnou faunu a flóru nenajdete nikde jinde na světě a takzvané stromy dračí krve (Dracaena CINNABAR) jsou toho jasným důkazem.

 
329

Pokroucený les, Polsko
Asi 400 borovic tvoří nedaleko polského města Nowe Czarnowo vskutku pohádkový les.

 
920920_slavna-modra-dira-na-belize_image_620

Velká modrá díra, Belize
Téměř dokonalý kruhový půdorys, průměr 300 metrů a hloubka 124 metrů. To jsou charakteristiky zřejmě nejznámější vertikální podmořské jeskyně, kterou už určitě navštívil i nejznámější slovenský uprchlík Karol Mello.

 
IMG_3003

Rozpůlená skála, Nový Zéland
Na severním pobřeží jižního novozélandského ostrova najdete i takovou skálu. Jak vznikla vědci nevědí, ale určitě by se hodila do legendy o králi Artušovi a jeho slavném Excalibur.

 
sergei_makurin

Sedm obrů, Rusko
Na severu Uralu můžete najít takové kamenné sloupy, kterou jsou vysoké až 70 metrů. Z názvu jste zřejmě vytušili, že jich je sedm, a poprvé je všechny zdolal atlet Stefan Glowacz v roce 2013.

 
z12701580O

Oko Sahary, Mauretánie
Průměr 48 kilometrů činí z této geologicky zajímavé lokality objekt, který lze vidět iz vesmíru.

 
z16286416V,Miejsce-21--Park-Narodowy-Lasow-Zhangjiajie--Chiny

Národní park Zhangjiajie, Čína
Pohled z výšky na krásy tohoto národního parku je k nezaplacení. Zřejmě i proto se James Cameron při režírování Avatara nechal inspirovat právě tímto místem.

 
47452950-cervena_plaz_cina

Červená pláž, Čína
Asi 450 kilometrů severovýchodně od Pekingu se nachází pláž pokrytá unikátními červenými řasami. Ty jsou sice během roku zelené, ale na podzim dostávají právě odstín barvy krve.

 
03-4a5b203990ac4

Kameny Moreaki, Nový Zéland
Obrovské kulovité kameny jsou podle maorských legend úhorími vajíčky, které vyplavilo moře. Pravdou však je, že vznikly před 65 miliony let a jsou z vápence.

 
brana-podsvetie-ocean-jama-oregon-thorova-studna-cape-perpetua

Thorova studna, Oregon, USA
Někteří lidé ji nazývají branou do podsvětí. Pokud byste se k ní dostali příliš blízko, do podsvětí byste se zřejmě opravdu nepodívali. Ostré skaliska a vysoké vlny už připravily o život nejednoho odvážlivce.

 
c5ed69902a429a1003fd51f0b21fe15e

Ulice baobabů, Madagaskar
Nedaleko města Morondava leží sureální les majestátních baobabů, které patří k pokladům tohoto ostrova. Mnohé z nich mají více než 800 let.

 
galp_1886_1085_ng-detail-gallery

Fingalova jeskyně, Skotsko
Na neobydleném ostrově Staffa se nachází jeskyně s nezaměnitelným tvarem, který připomíná katedrálu.

 
2830-934x

Flekaté jezero, Kanada
Severně od města Osoyoos leží jezero s mimořádně vysokou koncentrací různých minerálních látek. V létě se většina vody odpaří a zanechá po sobě takové „fleky“.