Breitling Super Avenger Military: elitní jednotka s elitní silou

Breitling Super Avenger Military: elitní jednotka s elitní silou 1

Po štíhlejší transformaci celé modelové řady Avenger na druhu generaci, přichází další koncentrát směsi výkonu, přesnosti a funkčnosti. Nyní ve vojenském hávu!

Manufaktura Breitling jen před pár dny odkryla novu 500 kusovou limitovanou edici Super Avenger Military s elitní silou pro elitní jednotku.

Robustní pouzdro o průměru 48mm, výškou 17,75mm a voděodolností do 300M je pokryto speciální kvázidiamantovou uhlíkovou vrstvou DLC (Diamond Like Carbon), což zaručuje dlouhou životnost, matný povrch a skvělou odolnost proti škrábancům. Zatím není lepší povrchové úpravy, která by poskytovala lepší ochranu. (K rozdílům mezi úpravami PVD a DLC se ještě vrátím v novém článku).

Temná military specialitka se dále může pochlubit výbornou čitelností 24 hodinového ciferníku, který zajistí každému elitnímu vojákovi přesný čas v té nejextrémnější misi i za špatných světelných podmínek. Superluminová vrstva, dvojitý antireflex a šroubovací korunka, i to jsou faktory každého Avengera, na kterého se dá spolehnout.

Pro mě něco očekávané a zároveň překvapující. Očividně i samotná manufaktura si řekla, že přišel ten správný čas opět vložit do nejprodávanější kolekce temného mstitele se vzrostlými rozměry.

Další novinkou je nový řemínek (ref.100W) vyrobený ze syntetické tkaniny zakončený kartáčovanou trnovou přezkou. Super jedinečná možnost jak zkombinovat military řemínek s jakýmkoli modelem s rozměry 24/20 (Super Avenger, Super Avenger II, Chronomat 47 GMT, SuperOcean Heritage, Chronospace Blacksteel).

Pod černou kapotou se ukrývá automatický strojek Breitling Caliber 22 (ETA 2892-A2) s chronometrovou certifikací COSCO 42 hodinovou rezervou nátahu.

Nakolik je sporné, že jestli daný model bude zdobit pulty ještě před těmito Vánocemi, můžeme vás ujistit, že jeho cena nebude převyšovat částku 6360 €.