Nové ponorky Triton, které se dokáží ponořit až do hloubky 2 000 metrů!

Nové ponorky Triton, které se dokáží ponořit až do hloubky 2 000 metrů! 1

Nové ponorky Triton 7500 umožňují dvěma nebo třem lidem prozkoumat takové hloubky oceánu, kde se nedostane žádná jiná osobní ponorka. Ponorky pro dvou nebo tříčlennou posádku vás dopraví k vzácným žralokem až do hloubky 1 500 metrů nebo dokonce ještě hlouběji!

Model 7500 byl navržen tak, aby se dokázal ponořit do hloubky 2 200 metrů, kde umí setrvat po dobu až 10 hodin. V těchto atraktivních černých hloubkách byly objeveny ryby se strašidelným vzezřením. Přetlakový interiér s průhledným trupem nabízí maximální pohodlí pro cestující. Bez ohledu na hloubku ponoru zůstává tlak v kabině konstantní.

DeepFlight Dragon: snadno ovladatelná osobní ponorka za 1,5 mil. dolarů

Akrylový trup byl vytvořen patentovanou technologií ve společnostech, se kterými Triton spolupracuje. Kromě komfortního interiéru pochází od společnosti Triton i jednoduchý operační systém s ovládacími prvky, dotykovou obrazovkou a joystickem. K sofistikovaným navigačním a monitorovacím systémem patří i pokročilý autopilot.

Společnost Triton v současnosti nabízí osm ponorek, které byly dimenzovány na ponor 1 000 metrů. Jejich podvozky byly navrženy tak, aby je bylo možné snadno spouštět z jachty. Samotný design s tvarem katamaránu umožňuje mimořádnou stabilní plavbu na vodní hladině. Model 7500/2 pro dvě osoby stojí 5,8 milionu dolarů, zatímco model pro tři osoby 7500/3 začíná na ceně 6,5 milionu dolarů.

Výrobce uvádí, že k dosažení maximální hloubky je třeba přibližně dvě hodiny. Jakmile však tuto hloubku dosáhnete, zůstane vám ještě mnoho času na obdivování jedinečných živočichů a na přezkoumání vraků, nacházejících se v extrémních hloubkách.