Omega Globemaster: hodinky inspirované vlastní historií

Omega Globemaster: hodinky inspirované vlastní historií 1

Model Globemaster je novinka od Omegy, která byla představena letos na výstavě Baselworld 2015. Někteří lidé mohou být zmateni, protože označení „Globemaster“ není název žádné kolekce od Omegy, ale jak nám napovídá hvězdička na ciferníku, jde o řadu Constellation.

Zajímavé je tvrzení samotné Omegy, že v hodinkách se nachází nejpokročilejší mechanický strojek. Možná si někteří z vás všimli nový nápis na ciferníku „Master Chronometr“. Toto označení mohou mít hodinky v případě, že splňují osm podmínek, při čemž sedm z nich se týká hodinek celkově a osmá se týká strojku.

Ve zkratce jde o to, aby byly hodinky odolné proti magnetickému poli, vodě, nárazům a byly velmi přesné. Nebudu vás zatěžovat detaily, ale jde skutečně o geniální strojek, který by si zasloužil samostatný článek.

Jak jsme při kolekci Constellation zvyklí, i tentokrát jde o hodinky, které jsou velmi elegantní, jednoduché a vyrobené z vynikajících materiálů. Bude dostupných několik verzí: ocelová, celozlatá, zlato a ocel a limitovaná platinová edice.

Pouzdro hodinek bude mít velikost 39 mm, takže je budete moci nosit, i když máte menší zápěstí. Ciferník je vlastně úplně čistý, symetrický a opravdu mu není co vyčítat. Datumové okénko najdeme u čísla šest, těsně pod zmíněnou hvězdou.

Při prvním pohledu mě zaujala luneta. Není to kov, jak se může na první pohled zdát, ale kombinace keramiky a karbidu. Omega tvrdí, že jde o materiál, který je ještě odolnější proti poškrábání než keramika.

Zmíněný strojek je vidět přes safírové sklíčko ze spodní části hodinek. Uprostřed sklíčka se nachází medailon, na kterém můžeme vidět hvězdárnu s osmi hvězdami, které symbolizují osm podmínek pro splnění certifikace METAS a i osm chronometrických rekordů, které Omega dosáhla v 20. století.

Jak už to bývá, budete mít na výběr mezi koženým a ocelovým náramkem. Na koženém náramku se mi líbí bílé prošívání, které pěkně ladí s ciferníkem. Cena hodinek se bude pohybovat od 7 700 dolarů (ocelová verze), 21 600 dolarů za zlatou verzi a od 38 800 dolarů za limitovanou edici z platiny.