OMEGA SEAMASTER PLANET OCEAN DEEP BLACK pro potápěče to nejlepší

OMEGA SEAMASTER PLANET OCEAN DEEP BLACK pro potápěče to nejlepší 1

Ano, je to tak. Trh hodinek pro podvodní svět se rok od roku zvětšuje, konkurence je velká, a to je jen dobře.

Výrobci se snaží navzájem předhonit a hýčkat si potápěče. Dnes budeme mluvit o kolekci Omega Seamaster Planet Ocean Deep Black. A ty jsou výjmečný, díky použití keramických směsí u hodinek.

Omega Seamaster Planet Ocean Deep Black mají broušené pouzdro s průměrem 45,5 mm a vodotěsnost do 600 m. Jsou vyrobené z jednoho kusu keramiky (monoblok) a při desáté hodině mají uzávěr manuálního héliového ventilu.

Uzavřené jsou antireflexním zafirovým krystalem. Uvnitř vyniká kalibr Master Chronometer 8906 s GMT a datem. Ten získal certifikát Metas (zkouška přesnosti a vystavení magnetickému poli). Automatický strojek má rezervu na 60 hodin.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Deep-Black-Black-Sedna-Gold-4

Omega Seamaster Planet Ocean Deep Black mají nový systém uzamykání. Je to systém Naiad Lock a má zabezpečit správnou orientaci dekorativních prvků na víčku vzhledem k hodinkám. Modely jsou s modrými a červenými detailami.

Červená byla zvolená proto, že mizí již v hloubce pěti metrů. Naopak modrá je poslední barvou, kterou uvidíte v hloubce 275 metrů. V 300 metrech je již vše černé a kromě indexů, ručiček a pomocného bodu na okruží nic jiného neuvidíte. Ty jsou vyplněné superluminiem.

Okruží bylo vyrobené směsí gumy a keramiky, které doplní slitina liquidmetalu. Ciferník má navíc centrální GMT ručičku a k ní přidanou 24-hodinovou stupnici. Tam se v hojné míře vyskytuje 18-karátové bílé zlato. Na spodní straně kaučukového řemínku je umístěná antibakteriální vrstva na dezinfekci baktérií.

Omega Seamaster Deep Black se budou prodávat od října. A co se týká ceny, záleží na provedení. Rozpětí je od 250 000Kč do 350 000Kč.