SATAN JAKO ZLODUCH, BŮH JAKO SUPERHRDINA – BIBLE VYCHÁZÍ JAKO AKČNÍ KOMIKS

SATAN JAKO ZLODUCH, BŮH JAKO SUPERHRDINA – BIBLE VYCHÁZÍ JAKO AKČNÍ KOMIKS 1

V komiksech se již objevily démoni, super hrdinové, zombie epidemie i různé hororové apokalypsy. Pro náboženské postavy a jejich příběhy však v akčním komiksovém světě dosud nevznikl téměř žádný prostor. I proto se americké vydavatelství rozhodlo vytvořit nejrozsáhlejší grafický náboženský příběh – 2000-stranovou adaptaci Starého a Nového zákona.

Nejrozsáhlejší grafická adaptace Bible

Křesťanské vydavatelství Kingstonu na projektu pracovalo sedm let, přičemž se na díle podílelo 45 ilustrátorů. Komiks inspirovaný náboženským příběhem si v Americe získal přívlastek „nejrozsáhlejší grafické adaptace Bible, jaká byla kdy publikována“. Není tomu tak náhodou – tvrdá práce ilustrátorů bude publikována na 2000 stranách ve dvanácti paperbackových vydáních. Kniha stará několik tisíc let tak bude zobrazena z neobvyklého a zcela nového úhlu.

Některé knihy Bible dělali umělcem při adaptaci problém. Kvůli tomu byly jednotlivým umělcem přiděleny části, které jim seděli nejlépe. Například pro zobrazení zmrtvýchvstání si vydavatelství vybralo hororového umělce, který spolupracoval s Marvelo.

Atraktivní zobrazení příběhů pro různé věkové skupiny

Vydavatelství chce prostřednictvím komiksu přiblížit příběhy Bible lidem, kteří ji nikdy nečetli. Zároveň se snaží atraktivní formou zprostředkovat jednotlivé poselství. Grafické zobrazení bude pro mnohé čtenáře jednodušší na vnímání i pochopení. Cílovou skupinou komiksu budou zejména školáci, teenageři i „mladší dospělí“ – čili věková kategorie od 9 do 29 let – pro něž je žánr komiksu stále atraktivní.

Art Ayris, zakladatel vydavatelství Kingstone, tvrdí, že pro mnohé dnešních čtenářů je Bible velká nesrozumitelná kniha plná nepochopitelných příběhů. Prostřednictvím této komiksové série chce lidem zprostředkovat osobnost Boha, jeho vypořádání se s lidskými bytostmi, kroniku dávné historie a pochopení naší budoucnosti.

Ať už jste věřícím nebo ne, tato akční Bible může být zajímavým kouskem ve sbírce každého milovníka komiksů!