PĚT DŮVODŮ, PROČ NAVŠTÍVIT PORTUGALSKO

PĚT DŮVODŮ, PROČ NAVŠTÍVIT PORTUGALSKO 1

Před cestou do Portugalska jsem v jednom cestovatelském poznávacím videu slyšela přirovnání „Pokud je Slovensko středem Evropy, Portugalsko je její pozadím. Hezčí pozadí si Evropa ani nemohla přát. „S tímto tvrzením zcela souhlasím. Země červeného kohouta mě úplně dostala. Proč? Zde je pět důvodů.

Kultura a historie

Portugalci jsou “národňáci”  srdcem i duší. Alespoň z mé zkušenosti. Přesvědčí vás o tom při fotbale, národních tancích, ale i v ulicích. Vyvěšena prádlo, obrovské balkony a unikátní kachličky jako fasáda, to k nim prostě patří. Právě ty kachličky jsem ve městě asi nejvíce obdivovala. Každá budova měla jiné a ulice tak hrála různými barvami a vzory. Vytvářelo to krásnou mozaiku. Znalci portugalské kultury a historie dokonce vědí říci, odkud pocházejí jednotlivé ornamenty a jaký příběh se za různými vzory skrývá.

Ráj pro surfaře a krásné pláže

Země se pyšní nádhernými plážemi jako z pohlednic. Jelikož je omývána Atlantským oceánem, nejde právě o dovolenkové resorty. Nevýhodou je studená voda, poměrně silný vítr a proměnlivé počasí. Divoké vlny jsou však jako stvořené pro odvážné surfaře, kterým nic z výše zmíněného díky neoprenem nevadí.

Venkov

Nejvíc mě oslnilo kouzlo místního venkova. Hory a dechberoucí výhledy. Překrásná příroda plná rozmanité fauny a flóry. Bylinky, kam se jen podíváte. Květiny, jaké jste nikdy předtím neviděli. Krásné domky a příjemní domácí. Nekonečná pohoda a žádný stres. Malé městečka dýchající historií.

Hlavní město

Při toulkách Portugalskem nevynechejte hlavní město. Lisabon má specifickou atmosféru, krásné centrum a mnoho památek, které se vyplatí vidět. Krátce a výstižně- toto město si zamilujete.

Pomeranče

Garantuji vám, že nejlepší pomeranč, jaký jen můžete ochutnat, bude ten, který si vlastnoručně odtrhnete ze stromu. Pro mě a moje chuťové buňky to byl velmi silný zážitek.

Kromě toho skoro v každém podniku vám nabídnou čerstvě odšťavenou pomerančovou šťávu za poměrně rozumnou cenu.