Pininfarina E-Voluzione: první bike od Italů

Pininfarina E-Voluzione: první bike od Italů 1

Elektro kolo Pininfarina E-voluzione vypadá jako stroj z jiného světa. Jeho komponenty jsou implementovány do celku. Oko pozorovatele zde nic neruší, možná jen cena, která byla nastavena dost vysoko.

Pininfarina ve spolupráci se švýcarským výrobcem elektrických kol Diavelo představila pozoruhodný e-bike E-voluzione. Italské designové studio sledovalo v tomto případě holistický přístup: baterii, motor, informační displej, vedení a světla nenápadně integrovala do rámu.

Pininfarina slibuje ideální rozložení hmotnosti a několik výhod, pokud jde o komfort a výkon. Díky konstrukci z karbonu váží E-voluzione pouze 16 kilogramů. Brose motor se může pochlubit vysokým točivým momentem, který dodává e-biku potřebnou sílu. K dispozici je nenápadně zabudovaná 500W baterie Panasonic, kterou lze v případě potřeby nabíjení jednoduše odstranit. Řemenový pohon bezhlučně pohání zadní kolo a má pouze minimální nároky na údržbu. Kromě osmistupňové nábojové převodovky je E-voluzione vybaven hydraulickými kotoučovými brzdami Shimano.

Zvláštností tohoto e-biku je, že vypadá jako designová studia. Pravdou však je, že Pininfarina E-voluzione přijde na trh již v květnu 2017. Následně budou k dispozici i blatníky s nosičem zavazadel. Větším problémem však může být cena na úrovni kolem 5000 eur.