Pioneer XDP-100R: výjimečný přehrávač hudby z 700 EUR

Pioneer XDP-100R: výjimečný přehrávač hudby z 700 EUR 1

Pioneer XDP-100R je novinkou, která chce zaujmout v přeplněném segmentu kompaktních přehrávačů digitální hudby. Ohrožuje specialistu Astellas & Kern nebo i kontroverzní přehrávač Pono, který navrhl sám Neil Young. Pioneer XDP-100R v této společnosti rozhodně neztratí. Kombinuje v sobě totiž všestrannost smartphonu s výjimečnou kvalitou zvuku.

O konstrukci a použitých komponentech bychom mohli hovořit také v superlativech. Co se ceny týče, Pioneer byl vždy výhodný, ačkoliv za tento svůj „high-end“ přehrávač požaduje více než 700 EUR. To může být pro někoho příliš.

Možnosti přehrávání hudby jsou opravdu velké. Přehrávač byl navržen tak aby mohl přistupovat k online zdrojům hudby, aby se na něm daly zahrát hry, sledovat videa a surfovat na internetu. Bez ohledu na to, zda budete tyto funkce potřebovat, nebo ne. Pioneer XDP-100R zvládá vše kromě telefonování a fotografování. Mezi vestavěnými aplikacemi má však prioritu streamování hudby. Obrazovka se systémem Android nabízí přístup k předplaceným službám jako např. Onkyo Music, Google Play, Deezer či Spotify.

Interní paměť přehrávače je 32 GB, což je dostatečné na to, aby se do ní vešla celá hudební knihovna. Díky dvěma  microSD slotům se nemusíte se obávat toho, že byste svou hudbu neměli kam ukládat. Ve skutečnosti ji můžete poslouchat tak dlouho, jako kdybyste 10krát absolvovali cesta z Londýna do Tokia a zpět aniž byste poslouchali stejnou skladbu dvakrát. Pioneer XDP-100R je prvním zařízením svého druhu s technologii MQA pro hlasitější a jasnější streamování hudby. Konstrukce je hliníková s odnímatelnými záslepkami na ochranu konektorů před opotřebením. Ovládání hlasitosti je velmi jemné 161 krokové.

K dispozici je i vestavěný reproduktor na příležitostné poslech bez sluchátek. Plně nabitá baterie umožňuje přehrávání hudby po dobu 16 hodin v kvalitě 24-bit / 96kHz.

Přehrávač byl navržen tak, aby vám přinášel radost z uživatelsky přívětivého rozhraní na velkém displeji. Přehrávač je dokonce rychlejší než všechny konkurenční přehrávače dohromady, přičemž zesilovač s DA převodníkem jsou kapitolou samou o sobě. Jako kdyby byl zbytek konkurence tři generace za ním. V případě, že Pioneer zapojíte do hudebního řetězce vašeho domácího hifi systému, odvděčí vás výjimečným zvukem. K přehrávači můžete zapojit ty nejlepší nebo pouze průměrná sluchátka. V obou případech bude zvuk z přehrávače Pioneer XDP 100R nad rámec vašeho očekávání.