Porsche Design 1919 Datetimer Eternity: klasika inspirovaná Porsche 356

Porsche Design 1919 Datetimer Eternity: klasika inspirovaná Porsche 356 1

U kterého designu se dá počítat s kombinací klasiky a moderny? Odpovědět by vám určitě uměl Porsche Design. Na Baselworldu tato designérská divize německé automobilky představila novou kolekci hodinek 1919 Datetimer Eternity. Designéři se u nich drželi principů Bauhaus designu a pokusili se využít co nejvíce z jeho pravidel. Podařilo se jim to? Posuďte sami.

Hlavním zdrojem inspirace při jejich navrhování však bylo dnes už legendární Porsche 356 z konce 40-tých let. Pouzdro hodinek sestává z titanu s bronzovým nádechem. Minimalistický retro číselník nemá prakticky žádné komplikace.

Jedinou komplikací je kalendář ukazující aktuální den na třetí hodině. Pod povrchem se ukrývá automat Sellita SW 200 s rotorem Porsche Icon, který nabízí 38-hodinovou rezervu chodu. Nad povrchem pro změnu najdeme safír se sedmi antireflexními vrstvami, což výrazně napomáhá viditelnosti na přímém světle.

Pro náročnější zde jsou čtyři Black Edition modely. Černá barva se týká především ciferníku, který je u všech čtyř kousků černé. Pouzdro je tmavé jen u dvou modelů, zatímco u zbylých dvou je stříbrné. Rozdíly jsou i v páscích.

Model All Black nabízí tmavé titanové pouzdro a řemínek ze stejného materiálu. Jeho opakem je model All Titanium, který má čisté titanové pouzdro a řemínek. Možností číslo tři je Black & Rubber s tmavým titanovým pouzdrem a černým gumovým páskem s LaserFlex texturou. Nakonec je tu model Titanium & Rubber, který má stejný pryžový řemínek, ale pouzdro z titanu.

Kolekce Porsche Design 1919 Daytimer Eternity začíná na 3 400 €.