Laminátové plovoucí podlahy – variabilní a lehce udržovatelné

Laminátové plovoucí podlahy - variabilní a lehce udržovatelné 1

Laminátové podlahy patří v posledních letech mezi jedny z nejoblíbenějších podlahových krytin. Zákazníci si je pochvalují zejména díky tomu, že se dají snadno a poměrně rychle položit, zároveň jsou ale odolné a barevně stálé. Jejich velkým plusem je také široká škála struktur a vzorů a v neposlední řadě i fakt, že se laminátové podlahy snadno udržují.

Laminátové plovoucí podlahy - variabilní a lehce udržovatelné 2

Laminát je k nerozeznání od dřeva

Dřevěné podlahy jsou známkou určitého luxusu, jsou totiž velmi nákladné. Laminát je oproti tomu cenově dostupný materiál, který je od pravého dřeva téměř k nerozeznání. Dokonale napodobuje nejen jeho barvy, ale i strukturu! Laminátové podlahy EGGER z kolekce BASIC PLUS nabízí dvě možnosti dřevěné struktury – OMNIPORE, která představuje elegantní přírodní dřevitý pór a je k dostání ve variantě Dub Trilogy Cappuccino a Dub Polární, a DEEPSKIN. U těchto podlah je zase výrazná hluboká struktura dřeva. Zákazníci mohou vybírat mezi odstíny Dub Garrison tabák, Buk Dobbin a Akácie Coloured. 

Kolekce laminátových podlah EGGER PRO LAMINÁT dává zákazníkům na výběr dokonce z pěti různých povrchových úprav! Deepskin, pro kterou je charakteristická výrazná a hluboká struktura, dále pak Matex, která je hrubá s nepravidelnou strukturou, Natural Pore, která se snaží o autentickou strukturu dřeva, Omnipore, která se pyšní elegantním přírodním dřevěným pórem a Smoothtouch, pro kterou je typický elegantní a sametový povrch.

Laminátové plovoucí podlahy - variabilní a lehce udržovatelné 3

Variabilita i snadná udržovatelnost

Laminátová podlaha  napodobuje nejen dřevo, ale i vzhled keramické podlahy, přírodního kamene či dlažby. Ve všech těchto případech vypadá velmi přirozeně, a navíc se velmi snadno udržuje.  Díky tomu se laminát hodí nejen do domácností, ale třeba i do komerčních prostor. Vždy je však potřeba zkontrolovat, do jaké třídy použití vybraná  podlaha spadá.Ta se odlišuje v případě domácností a komerčních prostor. V posledních letech došlo také k zajímavým technologickým vylepšením, zákazník tak může sáhnout po různých specializovaných úpravách, mezi které patří třeba protiskluzový povrch podlah. Ten se hodí především tam, kde se lidé pohybují rychleji a hrozí díky tomu zvýšené riziko pádu. Vhodné jsou třeba i ke vchodovým dveřím. Dále mohou být podlahy upravené třeba technologií aqua+, která je činí výrazně odolnější proti vodě. Takto upravené lamely se tak dají položit i na podlahu v koupelnách či kuchyních.

JUST clic!

Jednou z největších výhod laminátových podlah je to, že je zvládne položit téměř každý. Je to možné díky inovativnímu systému Just clic!, který zaručuje, že do sebe jednotlivé díly podlahy jednoduše zapadnou. V případě potřeby je pak lze podobně snadno i demontovat.

Pokud uvažujete o pořízení laminátové plovoucí podlahy obraťte se např. na Svět podlah společnosti Supellex, kde najdete velký výběr a kde vám rádi poradí i s realizací.