Problémy měl už předtím. Škrtel je zraněn, bude pauza několik týdnů

Problémy měl už předtím. Škrtel je zraněn, bude pauza několik týdnů 1

Slovenský fotbalista od minulého týdne podstupuje speciální rehabilitace.

ISTANBUL. Kapitán české fotbalové reprezentace Martin Škrtel si zranil koleno a musí nuceně pauza.

Třiatřicetiletý stoper tureckého klubu Fenerbahce Istanbul (nar. 15. prosince 1984) absolvoval zatím poslední zápas v tamní Süper Lig 20. ledna doma proti Goztepe (2: 1), v rámci 18. kola odehrál celé utkání.

Stav se nezlepšoval

V nedělním souboji 19. kola na půdě Trabzonsporu (1: 1), kde působí i jeho krajané Ján Ďurica, Juraj Kucka, Tomáš Hubočan a Matúš Bero, už nenastoupil.

„Problémy jsem měl už předtím. Na jednom z tréninků během soustředění mužstva v Beleku mě píchlo v koleni. Po dvou dnech se bolest stala snesitelná a nastoupil jsem i ve dvou zápasech, jenže stav se nezlepšoval.

Podstoupil jsem magnetickou rezonanci, která odhalila poškozenou chrupavku, „uvedl v rozhovoru pro deník Sport Martin Škrtel, který utrpěl od příchodu z anglického FC Liverpool do Istanbulu v létě 2016 nejvážnější zdravotní indispozici a zároveň druhé nejnepříjemnější zranění kolena v bohaté hráčské kariéře.

„V Liverpoolu jsem si na začátku působení natrhl vazy v pravém koleni a pauza jsem asi tři měsíce. Teď mám poškozenou chrupavku v levém koleni a čeká mě tří- až čtyřtýdenní přestávka.

Prognózy se různí, vše závisí na průběhu léčení, „konstatoval důrazný stoper.

Škrtel: Nechtěli jsme riskovat

Škrtel od minulého týdne podstupuje speciální rehabilitace.

„Každý druhý den dostávám do kolena injekce, které by měly pomoci obnovit poškozené části chrupavky.

Po šesti injekcích půjdu znovu na vyšetření rezonancí a na základě výsledků budu chytřejší i při stanovení data návratu.

„Mrzí mě, že mužstvu nepomůžu. V této fázi soutěže je pro nás každý duel důležitý“.

MARTIN ŠKRTEL, SLOVENSKÝ FOTBALISTA

Věřím však, že více než pár týdnů to nebude. „Podle slov Handlovského rodáka operační zákrok v této chvíli nehrozí.

„Pokud bych si však nedal pauzu a pokračoval bych v zápasovém a tréninkovém zatížení, hrozilo by odchlípení chrupavky a v takovém případě bych už najisto musel jít pod nůž.

Navíc by se výrazně natáhla i doba léčení. Nechtěli jsme riskovat takový scénář, proto jsme se rozhodli pro okamžitou konzervativní léčbu, „poznamenal 95-násobný reprezentant SR a autor šesti branek v nejcennějším dresu.

Každý duel je důležitý

Čtyřnásobný nejlepší fotbalista Slovenska (2007, 2008, 2011, 2012) vynechá v nejvyšší turecké soutěži minimálně tři ligové utkání – s Genclerbirligi, Basaksehirem a Alanyasporem.

„Mrzí mě, že mužstvu nepomůžu. V této fázi soutěže je pro nás každý duel důležitý. Škoda, že jsme v Trabzonu v neděli jen remizovali a přišli jsme o další dva body.

Byl to otevřený zápas, mohl se skončit jakkoliv, remíza je spravedlivá, „dodal pro Sport Martin Škrtel.

Fenerbahce Istanbul figuruje v tabulce nejvyšší turecké soutěže na 3. místě s 37 body, na vedoucí Basaksehir má pětibodový odstup, za druhým v klasifikaci Galatasarayem zaostává o čtyři body.