Proč muži kupují luxusní a drahé hodinky?

Proč muži kupují luxusní a drahé hodinky? 1

Když se muži toužebně zahledí na hodinky, většinou se rozhodují podle dvou kritérií. Podle ceny a podle toho jaký důvod mají ke koupi. A jaké jsou to důvody, proč se muži rozhodli utratit své těžce vydělané peníze? Podívejme se na pár z nich.

Spolehlivý a vždy přesný čas

Kromě estetického hlediska musí hodinky splňovat velmi důležité kritérium. A tím je přesný čas. Na rozdíl od levných a masově vyráběných hodin v jiných zemích, kde není dostatečná kontrola, ty kvalitní a opravdu drahé kousky jsou vyráběny ručně a těmi nejlepšími mistry.

Slavné hodinářské společnosti jako Vacheron Constantin, Jaquet Droz a Patek Philippe mají ty nejvyšší standardy ve výrobě. Například výroba hodin Patek Philippe trvá od 10 měsíců (u těch základních modelů) až po 2 roky (u těch exkluzivnějších). Tato úroveň výroby a kvalita použitých materiálů zajišťuje, že čas na nich vydrží desítky let jen s minimální odchylkou. A drobné přestavení je třeba pouze tak jednou za 5 let.

Vhodná Investice

I když je pravda, že vhodná investice je už jen to, že budou svému pánovi sloužit desítky let, ale jsou investicí i v tom smyslu, že jsou vyrobeny z materiálů, které si udrží hodnotu na delší dobu. Stačí se podívat na raketový vzestup ceny zlata za posledních 10 let. Méně kvalitní hodinky, vyrobené z plastu nebo pozinkovaného kovu si nikdy svou cenu na trhu dlouho neudrží. Dalším faktorem při dlouhodobé investici je i prestižní značka hodin. Mnozí sběratelé jsou ochotni zaplatit neskutečné peníze za značky jako Rolex nebo Omega.

Vyjádření  bohatství

Buďme upřímní, v dnešní dobře, běžná věc. Tak jak se spíše podíváte na atraktivní a nádhernou ženu, je pravděpodobnější, že si ženy všimnou spíše dobře oblečeného muže. Stejně jako si prestižní značka drží své jméno na trhu, v sociální sféře jsou luxusní hodinky vyjádřením postavení. Zvláště na mnoha společenských akcích, ať formálních či příležitostných jsou hodinky, jako doplněk, ukazatelem luxusu. Je to jemný způsob jak ukázat své bohatství. Zatímco honosné auta a drahé šampaňské může ukazovat nedávnou výhru, luxusní hodinky symbolizují decentně bohatství, které se nemusí dokazovat.

Z otce na syna

Jak je patrné tak hodinky jsou skvělou investicí, ať už sociální nebo hodnotovou. Ale pro mnohé mají ještě i jiný význam. Mohou být brány jako smysluplné dědictví, které se dědí z generace na generaci. Vkusně a kvalitně vyrobené hodinky jsou nadčasové. Zatímco peníze jsou jen malou útěchou, když přijdeme o rodiče, takové hodinky mají osobní charakter, který nám na vždy připomíná naši milovanou osobu.

Na závěr

Takže proč vlastně kupovat tak drahé hodinky? Kromě toho, že nám ukazují přesný čas, jsou více než to. Je to výborná investice na celý život. Kvalita provedení každého kusu, za kterým stojí kvalifikovaní mistři a materiály, ze kterých jsou vyrobeny, jsou předurčeny, aby si udržovali svou hodnotu. A v neposlední řadě je to tiché a kultivované vyjádření bohatství, luxusu a prestiže. Tak páni vydělávat, vydělávat a vydělávat 🙂