PROČ NEDOKÁŽEME VYHOVĚT KAŽDÉMU A NEMOHOU NÁS MÍT VŠICHNI RÁDI?

PROČ NEDOKÁŽEME VYHOVĚT KAŽDÉMU A NEMOHOU NÁS MÍT VŠICHNI RÁDI? 1

Řekli jste si někdy, že už nebudete tak milý a slušný? Protože jak se říká, dobří lidé zůstávají poslední. Nebo staré- známé, pro dobrotu na žebrotu.

Samozřejmě, že je dobré být milý a ochotně lidem pomáhat, ale na druhou stranu bychom měli zůstat sami sebou, ať už mluvíme s kýmkoli. Musíme respektovat sami sebe. Když jste sami sebou, nemůžete mít strach. Už od malička nás vychovávali s tím, že k lidem se máme chovat mile a dělat věci hodně krát i takové, které se nám nelíbily, ale tomu druhému to udělalo radost.

Měli bychom jít studovat na prestižní univerzitu, získat skvěle placenou práci. Je mnoho věcí, které jsme dělali jen proto, že nás přesvědčovali o tom, že tak je to správné. Opět musím zopakovat, že není nic špatného na tom když chcete lidem pomáhat a dělat jim radost, ale určitě ne za cenu vlastního utrpení.

Nikdy nedělejte věci, při kterých se necítíte dobře, nebo je děláte s nenávistí. Mnoho lidí se usmívá na druhých i přesto, že se na nich nechtějí usmát. Že se s nimi nechtějí ani bavit a přesto to udělají. A ujišťuji vás, to není sobeckost. Je to přijetí sami sebe. Je to odvaha být tím kým skutečně jste a nebojíte se toho co si o vás ostatní pomyslí, jestli se jim budete líbit, nebo ne. Nemusí vás mít každý rád, to ani nejde. Nikdy nevyhovíte všem. Tím, že zůstanete v každé situaci sami sebou si získáte respekt. Jen silné osobnosti si dokáží získat opravdový respekt.

“Lidé, kteří se nebojí říci NE.”

Usmívejte se na druhých, buďte milý, pomáhejte, ale vždy to dělejte pouze pokud to opravdu chcete a dělá to radost vám. Neboť vy jste nejdůležitější!

Krásný den přeji