Prošel 25 tisíc kilometrů, 10 měsíců strávil na Novém Zélandu

Prošel 25 tisíc kilometrů, 10 měsíců strávil na Novém Zélandu 1

Když fotograf Johan Lolos v říjnu 2014 zavítal na Nový Zéland, měl jen jediný cíl: cestovat a objevovat krásy této nádherné země. Dalších deset měsíců se skutečně věnoval pouze tomu. No a nedávno konečně zveřejnil záběry, které vyrážejí dech.

„Na Novém Zélandu jsem se o fotografování naučil víc, než v ledajaké škole,“ tvrdí Lolos. Z ostrovní země odcestoval do Austrálie, kde chce focením strávit další rok. K vytvoření jedinečných snímků ho prý vedly přátelé.

 
Národní park

„Kamarádi mě učili, za jakých podmínek mám fotit, jak zhotovit co nejkrásnější panoramatický záběr, ale i to, proč se vyplatí vstát kvůli východu Slunce. Nejprve jsem fotil podle jejich rad, ale když jsem dorazil k jezeru Wanaka, všechny teoretické znalosti šly stranou. Prostě jsem fotil srdcem.“

Lolos procestoval za deset měsíců odhadem až 25 tisíc kilometrů a navštívil téměř všechny oblasti Nového Zélandu. „Jediné místo, na které jsem se nepodíval naživo, je východní pobřeží severního ostrova. Lituji toho, ale na druhé straně mám důvod se vrátit“, říká s úsměvem. My už jen dodáme, že mu tento výlet nesmírně závidíme. Vy snad ne?

 
jezero Wanaka