Je vám teplo? Vycestujte za chladem

Je vám teplo? Vycestujte za chladem 1

Patříte k lidem, kteří špatně snášejí vedra? Máme pro vás pár tipů na výlety, kde se můžete zchladit a užít si nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků. Na tato místa si nemusíte balit opalovací krémy ani repelenty, ale nezapomeňte si svetr a čepici. Sejdou se vám.

Austrálie
Resort Perisher Valley v Austrálii je největším lyžařským střediskem na jižní polokouli, kde momentálně vládne tuhá zima. Zimní resort je rozložen na sedmi nejvyšších Australských horských vrcholech. Perisher provozuje 47 vleků na více než 12 kilometrech čtverečních a nabízí přes 70 sjezdovek.

Island
Zasněžená krajina nabízí ideální podmínky pro adrenalinovou jízdu na sněžném skútru. Místní horolezci vám pronajmou skútry i vše potřebné vybavení a vyškolí vás, abyste si mohli nerušeně vychutnat spanilou jízdu. Obzvlášť oblíbená lokalita je druhý největší ledovec na ostrově – Langjökull.

Tanzanie
V Africe je lezení po ledu trošku netypické, ale najde se několik odhodlaných horolezců. Nejvyšší vrch kontinentu – Kilimandžáro nabízí ideální podmínky pro lezení. Ochotni horolezci vás rádi vezmou s sebou, ale měli byste si pospíšit. Až 85% ledu zmizelo z Kilimandžára v letech 1912 až 2011 a zbytek se zcela roztaje zřejmě do roku 2020.

 
153_-_Glacier_Perito_Moreno_-_Grotte_glaciaire_-_Janvier_2010

Argentina
Patagonská ledová čepička je nejrozsáhlejším úsekem nepolárního ledu na Zemi. Hlavní hvězdou je Perito Moreno. Tento 30 kilometrový zamrzlý úsek je jedním z nejpozoruhodnějších a přístupných ledovců na planetě.

Antarktida
Kdysi nepřístupná masa ledu a tučňáků je dnes otevřená turistům. Antarktidu můžete navštívit během léta na jižní polokouli, čili od listopadu do března. Cestovní kanceláře nabízejí výlety na luxusních lodích k čemuž si můžete vybrat z několika aktivit, jako exkurze nebo plavbu na kajaku. Díky tomu uvidíte zblízka tučňáky, tuleně a dravé ptáky.

Nový Zéland
Na jižní polokouli se to nehemží malebnými zimními vesničkami, ale Queenstown na Novém Zélandu je výjimkou. Městečko se nachází na březích jezera ve tvaru písmene S a nabízí více adrenalinových možností, než se zdá. Můžete si vybrat turistiku napříč známým pohořím Remarkables.

Túra se zkušeným průvodcem vás naučí „číst“ sníh a vybrat si správnou trasu. Pokud máte potřebu riskovat svůj život, můžete se vypravit i do jiné oblasti Nového Zélandu, konkrétně na sopku Ruapahu. Je stále aktivní a občas vybuchuje. Lyžaři pokoušejí svůj osud a mají rádi tuto potenciálně nebezpečnou horu. Ale naskytne se vám z ní výhled na známou Horu Osudu z filmu Pán Prstenů.