První dron na světě, ve kterém si budete moci zalétat

První dron na světě, ve kterém si budete moci zalétat 1

Ještě před pár lety o nich nikdo nic neslyšel a využívaly se jen ve vojenském průmyslu. Dnes se dron stal velmi oblíbenou technologickou hračkou, ale i pomocníkem. Využívá se jako hračka nebo kamera při natáčení.

Firma Ehang přišla s novým dronem, který je určen pro cestování. Dron s označením 184 má místo pro jednoho cestujícího, který si let naplno vychutná a nemusí ani umět pilotovat letadlo. Řízení drone, tedy navigaci, komunikaci v leteckém provozu, včasné vyhnutí se překážkám a nalezení nejkratší a nejbezpečnější trasy, zabezpečuje systém od společnosti streamlined.

Všechny informace o jízdě se zobrazí na 12-palcovém tabletě. Dron má tělo z uhlíkových vláken a rám z hliníkové slitiny. Jeho maximální výkon je 142 koní a jeho maximální rychlost je 100 km / h. Baterie vydrží 23-minutový let. Dron dokáže letět ve výšce skoro 3,5 kilometru. Pokud by během letu nastala nějaká technická porucha, automaticky přistane na nejbližším bezpečném místě. Jeho cena se pohybuje od 200 do 300 tisíc dolarů. Bylo by zajímavé, kdyby se ve velkých městech mohli drony využívat jako taxíky.