Raymond Weil oslavuje 40 roků hodinkami, které musí mít každý správný fanoušek The Beatles

Raymond Weil oslavuje 40 roků hodinkami, které musí mít každý správný fanoušek The Beatles 1

Raymond Weil letos slaví 40. výročí a při této příležitosti si vybral skutečně netradiční způsob oslavy. Na Baselworldu 2016 odhalil limitovanou edici hodinek z kolekce Maestro, které však neslaví 40. výročí hodinářské značky, ale naopak vzdávají poctu nejlegendárnější hudební kapele všech dob – The Beatles.

Značka již delší dobu vydávala hodinky, které nějakým způsobem prezentují jedinečné talenty ze světa hudby – počínaje kolekcí Amadeus v roce 1983. Hodinky The Beatles však mají šanci stát se srdeční záležitostí nejen hudebních fanoušků, ale i sběratelů hodinek.

Na ciferníku byste hledali jakékoliv čísla marně. Místo nich tu najdeme vyražené názvy alb, jako například Please Please Me, Yellow Submarine, Sgt. Pepper ‚s Lonely Hearts Club Band nebo Abbey Road. Vzpomínajíc Abbey Road, nedá mi nevzpomenout zajímavý příběh související s jeho obalem. Na slavném obalu se totiž kromě Brouků nachází ještě jeden muž, který se v tom momentě procházel po dané ulici a viděl „Jak nějací čtyři blázni neustále chodí po přechodu tam a zpět“. Aby toho nebylo málo, tento člověk nebyl fanouškům kapely.

Vraťme se ale zpět k tématu. Hodinky Beatles od Raymond Weil jsou vyrobeny z nerezové oceli a safírového sklíčka na přední i zadní straně. Pomineme zobrazení data, pak nemají hodinky žádné komplikace a jsou docela jednoduché. Uvnitř lze nalézt pohon RW4200 s 26 ložiskovými kameny. V podstatě však jde o upravený strojek ETA2824 s 38-hodinovou rezervou, čili typický strojek, který lze nalézt v hodinkách z kolekce Maestro.

Celkově bude vyrobeno jen 3 000 kusů, z nichž drtivá většina zřejmě skončí v rukou sběratelů a skalních fanoušků, kteří si chtějí uctít svou oblíbenou kapelu touto cestou. Svůj podíl na tom má i balení hodinek, které je docela jednoduché a nese se v duchu The Beatles. Jejich cena byla stanovena na 1 395 dolarů (cca 1240 €).